Stará Blažková

Rozsvítili jsme

V sobotu v noci se svítilo. A proč? Chtějí být vidět! No, abych to vysvětlila. Tady je výzva, která proběhla internetem a šířila se i po mailech.

Pandemie COVID-19 zastavila svět a současná situace zasáhla každého z nás. Jsou   vyvíjeny   programy   pro   řešení   krize,   současně   jakoby   se   na   situaci   ve   směru kulturního a kreativního života pozapomíná. V   našem   odvětví   je   mnoho   specializací   a   profesí,   bez   nichž   si   dnes  nelze   představit moderní kulturní život země. Jsou to tisíce lidí a stovky firem. Nejen umělci a promotéři,   ale   také  ti pro mnohé   „bezejmenní“   zvukaři, osvětlovači, pódioví technici, ledkaři, riggeři, technici od zvuku a světel, skladníci, řidiči, bedňáci, servisáci a mnoho dalších pracující pro větší či menší touringové a rentálové firmy. Tito lidé nejsou známí umělci, o kterých se všude píše, přesto by se bez jejich práce akce neuskutečnily. Cílem   stopkarantenní   kampaně   je   upozornit   na   existenci   těchto   firem a živnostníků v této oblasti, kteří zůstali bez příjmu, pouze s výdaji a nejistotou před sebou. Tato akce by měla politikům připomenout, že nemůžeme být v nejistotě. Ukažme, že jsme tady a pojďme všichni vyjít na světlo! Když nás nemůže jít slyšet, mohou nás alespoň vidět!
Pojďme všichni v sobotu 23.5.2020 rozsvítit celou republiku ať už jste kdekoli. Ať   už   jste   vetší   firma   a   rozsvítíte   paprsek   do   nebe   před   svým   skladem,   nebo   malý živnostník, který vlastní jen jedno světlo. Pojďme ukázat, kolik nás je!!!
V sobotu 23.května 2020 od 21:30 -22:30.

Takhle krásně byl nasvícen kostel na Makové.

A v Příbrami parádně svítilo divadlo. Škoda, že o této výzvě veřejnost nevěděla. Kluci osvětlovačský mohli mít řadu diváků.

Tak my nakonec svítíme z foyer divadla. (Příbram)

Zveřejnil(a) Milan Vitiš dne Sobota 23. května 2020

Zveřejnil(a) Milan Vitiš dne Sobota 23. května 2020

Přihlášení Mobilní menu