Stará Blažková

Jak zneužít sociální dávky

Pokud máte rádi třeskuté komedie, tak nová hra příbramského divadla Habaďůra, je určena přímo pro vás. A nejedná se jenom o nějakou habaďůru, ale pořádný podfuk.

Linda a Eric jsou manželé. Celkem pohodička… Ale co dělá dámské prádlo v zásuvce, když  Lindy není? To chce konzultaci s odborníkem, kterého si Linda pozve domů.

Její manžel Eric je dlouhodobě nezaměstnaný. Ale nějaký příjem přece mít musí? Má.Využívá sociálních dávek. Všech a na všechno. Chodí mu dávky na různé choroby, fiktivní nájemníky, na jejich děti…  Celý systém mu začne přerůstat přes hlavu, a tak si řekne – dost!!! Jenže ukončit vše, není vůbec jednoduché. Dávky stále chodí. A pak přijde kontrola ze sociálního úřadu… A spouští se celá řada bláznivých situací. Do děje se zaplétají další postavy. A přitom manželka Linda nemá o celém podvodu ani páru.
A jak to všechno dopadne? Skončí Eric ve vězení? U komedií tohoto typu, by měl být konec nečekaný a možná i absurdní.

Není to vlastně návod, jak zneužít sociálních dávek? Je to dobrý návod, s úsměvem přiznává Kateřina Fixová.

Když jsem se při zkouškách Černoušků zeptala Kateřiny Fixové, jaké to je, zkoušet jednu vraždu za druhou, odpověděla: Zkoušet vraždy je sranda. Tak Katko, jak se zkouší bláznivá komedie? Zkoušet komedii žádná sranda není. A proč? Jednotlivé situace se mnohokrát zkouší, ale nejsou u toho diváci… Bude to opravdu taková sranda, jakou bychom chtěli?

Pod režijním vedením Milana Schejbala uvidíte: Ivanu Krmíčkovou, Jana Konečného, Filipa Müllera, Petra Floriána, Danielu Šiškovou, Lukáše Typlta, Kateřinu Fixovou, Jaroslava Vlacha, Elišku Dohnalovou a Roberta Tylečka.

 

 

 

Přihlášení Mobilní menu