Stará Blažková

Zbojníci přepadli Vlašim

Balada pro banditu navštívila další letní scénu – krásné nádvoří zámku ve Vlašimi. Venkovní scény a navíc v místě, kde jsme nikdy nehráli, vyžadují velkou přípravu. A proto se do Vlašimi vyjíždělo hodně brzy. Šatnu měli herci v chodbě galerie.

Zvukař Vláďa Motyka to nemá na venkovních scénách jednoduché. Ředitel Petr Bednář dohlíží. Milan Schejbal režíruje. Garderobiéra Alena Zápotočná, inspicientka Anička Šmídová a rekvizitářka Lucka Černá – zřejmě je jim zima.

Pořadatelé pečlivě sledovali radar a chodili pravidelně hlásit předpověď počasí. Při zkoušce začalo drobně pršet. Připravené pytle se navlékly přes reproduktory a umělecká tajemnice Katka Baslová se snažila krýt klávesy. Ale naštěstí se nerozpršelo.

A herci zkoušeli. Nové jeviště, jiné rozměry, jiné kulisy…

Kde to zase ten Batěk s Fixovou lezou? Možná to bude hrací plocha…

A když už jsem u Baťka. V Lesním divadle v Podlesí asi všem zatrnulo, když Pavel během představení začal šplhat po ostré skále. A myslíte, že si ve Vlašimi dal pokoj? Divadelníci si nechali ve Vlašimi postavit lešení, které nebylo ukotvené. Aby nespadlo, tak ho kluci nahoře přivázali provázkama. Ale samozřejmě, že se hejbalo. Přesto se při zkoušce Pavel pustil do lezení. Pořadatelům zatrnulo: „My by jsme nechtěli, aby tam lezl. Záchranka je sice blízko, ale byli bychom neradi, aby se psalo, že zrovna ve Vlašimi se něco stalo.“ A co na to Pavlík? Při představení jednou vylezl nahoru, jednou slezl dolu…  a nahoře na balkoně se postavil na zábradlí a pustil se do zpěvu!!! Tak nevím, jestli by toho kluka neměli začít hlídat…

V téhle fázi to vypadá, že to všichni vzdávají… Jo, asi nevzdávají, tady to spíš vypadá, že dostali čočku od režiséra…

Večer při představení už byla pěkná zima. Teplota okolo deseti stupňů, ale diváky neodradila. Přišli řádně vybavení v teplých bundách nebo s dekou. Navíc měli pořadatelé pro návštěvníky připravený svařák, který šel dobře na odbyt.
Trochu mě ale zamrazilo při představě Aničky Fixové ve slabém tílku. „Myslím, že herci byli rozehřátí „prozradila Hanka Kratochvílová. „Pouze pan Someš prohodil: Příště bych prosil, více vytopený sál.“

A už je děkovačka

Ředitel Petr Bednář se jel do Vlašimi osobně podívat: „Prostředí zámku i zahrady byly opravu krásné, navíc jsou zde velmi příjemní lidé. Všem mohu Vlašim doporučit. My jsme opět trochu bojovali s počasím, ale Balada se líbila. A to jak divákům, tak i pořadatelům, takže máme pozvání i na příští rok. Účinkování na letních scénách chceme i nadále rozšiřovat.“

Balada pro banditu 1

4.9.2017 se konalo divadelní představení Balada pro banditu v režii Divadla A. Dvořáka Příbram, v hlavních rolích Pavel Batěk a Anna Fixová. Pořádané KD Blaník ve spolupráci s městem Vlašim.

Zveřejnil(a) Vlašim dne 5. září 2017

Balada pro banditu 2

Druhé video z divadelního představení Balada pro banditu v režii Divadla A. Dvořáka Příbram, které se konalo v pondělí večer na nádvoří vlašimského zámku.

Zveřejnil(a) Vlašim dne 5. září 2017

Za videa a některé fotky děkujeme vlašimské radnici.

 

Přihlášení Mobilní menu