Jak to vidí stará Blažková
Vydání Staré Blažkové do prosince 2015

Agentura chodba

Mikuláš opět naděloval v příbramském kině. A nejen dětem!


Mě letos opravdu nadchnul čert (Jiří Vojta). U dětí měl respekt.

A dokonce se snažil ovlivňovat Mikuláše (Lukáš Typlt)

Ale Mikuláš byl hodný

Přesto několik dětí slzičky neudrželo

Čert pořádně vystrašil i zástupkyni ředitele Annu Čiperovou, kterou k jejímu překvapení zavolal Mikuláš a obvinil ji ze zlobení. Ačkoliv tvrdě zapírala a pořád tvrdila, že má Mikuláš špatné informace, protože ona je hodná holka, nakonec přede všemi slíbila, že bude poslouchat pana ředitele, uklízet si kancelářské potřeby, chodit brzy do práce a pozdě z práce.

Za to dostala od Mikuláše záhadnou obálku. To víte, že jsem se jí došla zeptat, co v ní bylo: „(smích) Dostala jsem dárkovou poukázku do D-klubu. Všechno samozřejmě spískal pan ředitel, k jehož plánu se velmi ochotně přidal Lukáš i Jirka. Tak nevím, jestli bych je neměla pozvat do Déčka na panáka, když už mám tu poukázku…“


Premiéra dětskýma očima

V prosinci se odehrála i poslední premiéra loňského roku Bez roucha.

Na veřejné generálce byly děti ze Základní školy v ulici 28. října (5. ZŠ). Dostala jsem od nich řadu minirecenzí. Tak si počtěte:
Líbili se mi moc herci, hlavně pan režisér a ta slečna v růžovým. No a prostě to celé, bylo to vtipné, zábavné, prostě super! Co se mi nelíbilo? Celkem tam nebylo nic, co se mi nelíbilo! Akorát po té přestávce, jak to bylo za oponou (zezadu), tak se mi to zdálo takové zdlouhavé…. Ale jinak to celé se mi moc líbilo!!!
Eliška Daňhelková
Toto divadlo se mi moc líbilo… a ty sardinky. Klidně bych na toto představení šla znovu. A moc ráda jsem se dozvěděla, jak to vypadá za scénou :).Už dnes se těším na příští divadlo.
Jana Býčková
Divadlo se mi velice líbilo. Herci vlastně hráli herce a já si uvědomila, že se vlastně v zákulisí, co my nevidíme, děje běžný život, řeší se vztahy a různé problémy. S tím režisérem jsem to sice pochopila až po chvíli, ale řeknu, že to bylo  promyšlené, rafinované a zábavné, dalo by se říct, že i originální. Myslím, že k tomu představení nemám co vytknout.
Iveta Diartová
Představení Bez roucha se mi líbilo moc. Akorát jsem hned ze začátku myslela, že ten pan režisér to myslí vážně, pak mi došlo, že je to součást představení. Tento nápad byl velice originální a líbil se mi. Představení se mi líbilo moc, bylo velice vtipné a to je na tom nejlepší. A skvělé obsazení herců.
Terezie Kováčová
Divadlo se mi moc líbilo, nikdy jsem na podobném představení nebyla. Bylo to moc povedené a herci to skvěle zahráli. Nejvíc se mi asi líbilo to, že herci vlastně hráli herce a taky se mi moc líbila postava režiséra. Celé to bylo zábavné, skvěle promyšlené a podle mě to bylo úžasné a originální.
Daniela Čižmariková
Bylo to zatím nejhezčí a nejvtipnější představení, co jsem viděla. Muselo to dát velikou práci naučit se text, mně by se to pletlo. Nejvíc se mi líbila ta blondýnka, byla naprosto úžasná. Není nic, co by se mi nelíbilo. Asi jen to, že to nebylo delší. 🙂
Kateřina Kosková
Dobrý den 🙂 tak divadlo se mi velice líbilo. Bylo velice zábavné. A záživné; tuto divadelní hru budu doporučovat svým přatelům 🙂
Matěj Vacek
Představení se mi líbilo, ale mohlo by být kratší. Děj byl zajímavý, vtipný a zábavný. Nejvíce mě asi pobavilo použití sardinek, které téměř k ničemu nebyly.
Karolína Kopičková
Hra se mi líbila, ale nezaujala mě tak jako minulá hra Cizinec. Herecké výkony byly výborné až na ženu v hnědém kostýmku – ta se mi moc nelíbila. Ze třech verzí se mi nejvíce líbila ta třetí.
Tereza Lisá
Divadlo se mi velmi líbilo, ale druhá polovina hry byla lepší než ta první. Baví mě chodit na takováhle představení.
Veronika Adamcová
Když jsme přišli do divadla, bylo to zvláštní. Byli jsme tam jako jediná škola. Připadala jsem si divně. Jinak ohledně představení. Moc se mi to líbilo. Konečně jsem mohla vidět, jak to vypadá a probíhá zezadu. Herecké výkony byly úžasné. Myslím, že nejlepší byla ta blondýnka. Chvílemi jsem se i smála. Bylo to opravdu hezké. Už se těším na další představení.
Iveta Metelcová
Celá hra se mi velmi líbila. Velmi dobře promyšlené rozdělení na tři části, ve kterých se postupně proplétají osudy herců a postav. První část mi přišla trochu nudnější, ale zbytek to vyrovnal. Nejvíce se mi líbil herecký výkon Lukáše Krále.
Anna Klímová
Dobrý den, toto představení se mi moc nelíbilo. Představení vlastně bylo rozdělený na 3 části. Na první časti se mi nelíbilo, že tam furt vstupoval ten režisér. A ostatní části byly docela dobré, ale to dřívější představení bylo lepší a líbila se mi ta slečna, jak hrála tu namyšlenou dívku.
Gabriela Knížková
Představení se mi líbilo. Zaujal mě způsob, jakým bylo představení uděláno, a nejvíce se mi líbila část, kde byl jeden z herců na jevišti sám a musel jakoby improvizovat.
Tereza Krejčíková
První polovina se mi moc nelíbila, trošku jsem se nudila. Ze začátku jsem vůbec nevěděla, jestli to jenom hrají a nebo je to takhle opravdu. Druhá polovina byla o hodně lepší a více jsem se u ní nasmála, protože tam byly některé opravdu vtipné scénky.
Kateřina Mračnová
Co se mi líbilo: Bylo to skvělé představení. Líbil se mi ten nápad se zákulisím a celkově celé představení. Vtipné, nápadité, skvělé! Co se mi nelíbilo: Líbilo se mi všechno. Nikdy na divadlo nebudu mít žádné připomínky. Naše příbramské divadlo je bez chyb!
Tereza Kaiserová IX.A
Toto divadelní vystoupení se mi moc líbilo. Odlišovalo se od ostatních normálních divadelních vystoupení. Hezky bylo udělané třeba jak herec seděl ze začátku normálně v jevišti.Téma hry bylo zajímavé, protože se člověk mohl podívat, jak to může vypadat za oponou. Bylo to fakt zábavné, skoro celou dobu jsem se smála.
Eliška Prokešová
Představení se mi líbilo, bylo vtipné a zajímavé…. Vše se mi líbilo.
Eliška Šnajdrová
Co se mi líbilo: Mně se nejvíc na tom představení líbilo, jak to bylo úplně jiný než všechny předešlá představení. Tohle bylo něco úplně jiného, jak jsme se na to mohli dívat normálně jako diváci a pak i jako herci. V tomhle představení se mi líbili všichni. Na začátku mi moc nesedla ta blondýna, ale pak už to bylo dobrý. Co se mi nelíbilo: Všechno se mi líbilo.
Šárka Jarolímková
Divadlo se mi moc líbilo. Líbila se mi zápletka, a kostýmy herců. Bylo tam hodně humoru. Herci by si zasloužili větší potlesk, než byl na generálce. Bylo vidět, že i pro ně hra byla složitá.
Patricie Arutunanová


Vánoce se v divadle slavily už 15. prosince

A byl to pěkný mumraj

Kapela přispěla k vytvoření skvělé atmosféry

Některé děti inspirovala i k tanečkům

V divadle se hrála pohádka o tom, jak trávili Vánoce sněhuláci

A velký sněhulák dělal společnost dětem ve všech prostorách. A kupodivu neroztál

Z betlémů nejvíce zaujal ten, který byl tvořen z pohádkových postaviček

V kosmetickém salonu se malovaly obličeje, vlasy i nehty

Rodiče si vybírali dárky na vánočním jarmarku, který opravdu krásně připravily školy

Velký zájem byl i o pstruhy nebo štiky místních rybářů

A kompletní vánoční nákup se mohl uzavřít vánočním stromkem

Děti měly jako každý rok možnost veškerého vánočního tvoření

Za každý výrobek dostaly razítko. A se čtyřmi už mohly k vánočnímu stromu

Z té obrovské hromady dárků, si mohly vybrat, jaký chtěly. A že bylo opravdu z čeho vybírat. Nejlépe to vystihl jeden malý chlapeček, který se dlouho díval na tu hromadu a pak s vážnou tváří pronesl: „Tak těžkou volbu, jsem ještě neměl.“


V divadle jsme byli i na Silvestra

Stalo se už tradicí, a dovolím si říci oblíbenou tradicí, že příbramské divadlo na Silvestra hraje, a to hned dvakrát.
Letos se ve 14 hod. hrála dvojka Rychlých šípů – Sněhová mise a od 17 hod. inscenace Stráže! Stráže!
A tradicí se stává i silvestrovská anketa.Tři otázky z divadelní terminologie a tři možnosti. A jedna otázka navíc, už bez možností. Nechcete i to také zkusit?

Co znamená v divadle:
1. SUFITA
a) druh opony
b) operní pěvkyně
c) herečka bez hudebního sluchu

2. FUNDUS
a) výraz pro vzteklého režiséra
b) sklad kostýmů
c) speciální dlouhý kabát

3. ZLOMVAZKA
a) součást garderoby
b) malý dárek před premiérou
c) velmi ohebná herečka

(správné odpovědi: 1a, 2b, 3b)

Anketa je silvestrovská a přesně tak, k ní přistupují diváci. Na správných odpovědích ani tak nezáleží. Já jsem se moc pobavila, když mi děvčata z obchodního dala přečíst divácké odpovědi na poslední čtvrtou otázku, která už neměla možnosti. Tady je malá ukázka odpovědí na otázku: Kdy herci používají výraz „Čert tě vem!“

-Po představení
-Když je to napsané ve scénáři
-Když je štve režisér
-Když zvoní v hledišti telefon
-Nikdy
-Je to výraz naprosté rezignace
-Na mikulášském představení

Čert tě vem! – je odpověď na popřání štěstí – Zlom vaz! Tudíž tento výraz herci používají před představením (nejčastěji před premiérou). A ještě k tomu patří poplivání a pokopání.

Po každé hře se z anketních lístků vylosovali tři výherci. Teda, po hře… Rychlé šípy si klidně dělají, co chtějí a losování ankety zcela nečekaně zahrnuli uprostřed představení, kdy se pod stromečkem nadělovalo.

Diváci dostali nadělenu láhev vína, vstupenky do divadla a divadelní kalendář.
Kalendář z rukou Mirka Dušína převzala Daniela Rydlová

Iva Bouší dostala láhev vína. Iva má opravdu z pekla štěstí! Vyhrála totiž už loni.

Štěpán Stehlík vyhrál dvě vstupenky na představení Bez roucha

Účastníci ankety se po večerním představení Stráže! Stráže! dočkali losování od Karotky, za výrazné asistence a dělání taškařin opice, původně knihovníka. No co byste taky od opice chtěli, že jo?!

Jaroslava Synková si jde pro kalendář

Vidíte toho opa! Jen vidí pohlednou divačku hned laškuje! Klára Slabyhoudková vyhrála lahev vína.

Pavlína Pokorná si knihovníka v opičí podobě musela pomalu chytit. Ale nakonec vstupenky dostala.

P.S. Musím přiznat, že si nejsem úplně jistá, zda jsem k fotografiím přiřadila správná jména. No, byl přece Silvestr!


Klub přátel divadla slavil s uměleckým šéfem

Životní jubileum oslavil umělecký šéf Milan Schejbal společně s členy Klubu přátel divadla v D-klubu . A co si budeme povídat, divadelníci už vědí, že členky klubu jsou výborné cukrářky, takže i tentokrát rozhodně nebyla nouze o vánoční cukroví. Objevilo se i slané pečivo. A všechno bylo mňam. Každý rok nějaký druh cukroví zaujme tak, že se mění recepty. Milan Schejbal nás pohostil chlebíčky a samozřejmě nechybělo ani šampíčko. Prostě oslava, jak má být.

Milana nejprve zpovídal nový člen souboru Petr Florián. Petr byl vybrán úmyslně, protože je nový a o Milanovi toho příliš neví. Ale samozřejmě ptali jsme se i my.

Ale no tak Petře, ani za lechtivou otázku se nemusíte stydět!

No, jo, ještě si tak vzpomenout, co?!

Tak to pojmu globálně!

Pozorní posluchači:

Petrovi se tajně podařilo, za pomoci Milanovi manželky Pavlíny, získat „poměrně staré“ fotky. I Milan se divil.

Katka Fixová předala Milanovi dárek od všech zaměstnanců divadla. A Milan byl překvapen a podle jeho slov i potěšen. Pojede do Itálie na zápas AC Milán.

A pak už všichni písní a se skleničkou Milanovi popřáli.


Jazzování v Déčku

Velmi příjemný večer nám připravili Jakub Ročňák se Zdeňkem Melínem. Kluci ten jazzík pojali trochu divadelně, což vůbec nebylo na škodu věci. Klub byl úplně plný a myslím, že kdo přišel, nelitoval.Podívejte se na malou ukázku: video JAZZování


Přibyly další podpisy

Zeď v D-Klubu se pomalu zaplňuje. V prosinci přidali své podpisy:

Debora Štolbová

Milan Schejbal

Kateřina Fixová

Roman Štabrňák


Vojta Záveský to rozjede v Déčku

Hudební one-man show Vojtěcha Záveského plná humoru, rytmických melodií a jadrných textů. Rap střídá folk, blues střídá flamenco, hudba střídá slovo. … Přijďte se pobavit, poklepat do rytmu, místy i na čelo. V každém případě se nebudete nudit!

V D-klubu 16. ledna od 19 hod.


 Hlavní akcí v lednu bude Divadelní ples

Jako vždy se koná poslední sobotu v lednu. Letos to vychází na 26. leden. V estrádním sále bude už stálice divadelních plesů kapela Dynamic, jako host vystoupí ABBA Revival. V divadelním foyeru Big Band Příbram. Do plesu bude nově zapojen i D-Klub, kde bude hrát K.M.Č. pod vedením Filipa Burdy. Nebude chybět ani půlnoční varhanní minikoncert, vystoupení klubu irských tanců Rinceoirí nebo tombola.

Z minulých ročníků:

Na základě připomínek plesůmilovných návštěvníků, se vloni poprvé ples prodloužil od 2 do 4 hodin o diskotéku. A protože zájem byl, bude diskotéka i letos. Plesem nás bude tentokrát provázet Lukáš Král. Takže pokud jste příznivci plesů, tak ten divadelní byste si neměli nechat ujít.


 Soutěž se Starou Blažkovou

Dostala se ke mně docela zajímavá fotka. Je z českého filmu. Určitě všichni poznáme herečku Markétu Fišerovou. A kdo je ten holobrádek vedle ní? Poznáváte? Ten člověk má nebo měl něco společného s příbramským divadlem.

Své tipy mi pište na adresu fanyblazkova@centrum.cz nebo je pošlete poštou na adresu divadla. Těším se na ně do 29. ledna. Vylosovaný výherce získá knihu a vstupenky do divadla.


Jsem odolná!

Tak se mi v listopadu stala taková zvláštní věc. U mě to ostatně není nic výjimečného. Přišla mi domů složenka za odběr vody. Věc sice nepříjemná, ale také nijak výjimečná. Tak jsem obálku s povzdechem otevřela. Jsem stará, špatně vidím, nosím brýle, na tu sumičku jsem se s velkými nádechy dívala asi pětkrát! 130 462,-Kč!!!!!!!!!!!!!!!!! Strávila jsem bezesnou noc. Uvažovala, kde prasklo potrubí, zda jsem omylem nepodepsala smlouvu na sponzoring příbramského aquaparku, šla si pustit kohoutek, zda z něj neteče tekuté zlato… Své další celonoční myšlenkové pochody snad ani nemusím popisovat. Beznaděj střídal vztek, rezignace…. Kruci, že jsem si neobjednala cestu zaoceánským parníkem kolem světa! Alespoň bych z toho něco měla. Naštěstí vyřizování mé stížnosti netrvalo měsíce, ale „pouze“ hodiny. Neskutečně dlouhé hodiny. Konkrétní suma nakonec činila něco okolo 1 300 Kč! Nepatrný rozdíl, co?

Náhody se stávají. Ten samý týden jsem si četla na internetu zprávy. A najednou jsem se dostala ke zprávám ze světa a nevěřila svým vlastním očím! Předkládám zkrácenou verzi. Počtěte si:
Moskva-Chyba v podobě posunuté desetinné čárky zřejmě připravila o život ruskou penzistku, kterou sousedé ve městě Pervouralsk našli ležet na podlaze se složenkou v ruce. Nejspíše gigantická suma za stočné a vodné přivodila ženě šok, kterému podlehla. Zúčtovací středisko se dopustilo hrubé chyby, když desetinnou čárku posunulo na špatné místo. Ze 6,3 krychlového metru spotřebované vody udělali 63 000! Ministerstvo energetiky připustilo, že penzistku skutečně mohla zabít částka, mylně vystavená správcovskou společností.

Docela jsem se vyděsila. Ještě, že jsem odolná!


 Nevím, co nám letošní rok přinese, ale „zvláštní“ věci se stávají úplně každému. Tak si pilně cvičte svoji odolnost. Protože, jen tak se dá přežít!

Vaše Fany Blažková

fanyblazkova@centrum.cz

Přihlášení Mobilní menu