Jak to vidí stará Blažková
Vydání Staré Blažkové do prosince 2015

Agentura Chodba

Jan Vojta vystavuje v divadle
Výstavy v divadelním foyer se už staly tradicí, ale do této doby neměly žádný koncept. A tak se divadlo rozhodlo spojit s odbornicí – s ředitelkou Galerie F. Drtikola Hanou Ročňákovou, která bude kurátorkou výstav. „S vedením divadla jsme se dohodli, že budeme v novém cyklu výstav představovat profesionální výtvarníky, ale pouze ty, kteří mají život a tvorbu spojenou s divadlem.“
jv5

Petr Bednář, Hana Ročňáková a Jan Vojta

První výstava byla zahájena večer 22. října, před premiérou Višňového sadu. Vystavujícím je potomek slavného hereckého rodu Vojtů-Jurných, Jan Vojta. Je to vnuk slavného herce Jaroslava Vojty, který samozřejmě celý život přicházel do kontaktu s divadlem. Zároveň je synovcem herečky Evy Vojtové, která byla dlouholetou členkou příbramského souboru. Jan Vojta vystudoval scénografii.
jv1jv2jv3

Na výstavě se představují nejen jeho práce pro divadlo, ale i obrazy nebo grafiky, které vznikly ve spolupráci s reklamními agenturami.
Výstavu si můžete prohlédnout, vždy hodinu před začátkem divadelního programu, a to až do 10. prosince.


Višňový sad
Hry Antona Pavloviče Čechova jsou stále na repertoáru divadel celého světa. Višňový sad si vybral k nastudování režisér Milan Schejbal, který přiznává, že dosud nic od Čechova nedělal. Je to příběh o konci světa tradičních jistot a pevných morálních hodnot, po kterém nastupuje věk pragmatismu a bezohlednosti. Všeobecně známý příběh točící se kolem prodeje jednoho zanedbaného panství a zmarněných a současně tak komických osudů jeho obyvatel.
sad 1sad2

Hlavní postavu Raněvské hraje Sabina Laurinová: „ Ljuba Raněvská je žena, která patří mezi zchudlou šlechtu. Ve svém životě nějak proplouvá a neumí řešit zásadní věci. Když přichází problémy, ona je odsune. Čímž ji logicky doženou. V začátku hry se Ljuba vrací z Paříže, ze života, který ji trochu „vybouchl“ na panství, které vlastní a kde hledá další náplň života. Je to o únicích, o vztazích, o lásce. Pro mě je to krásná, charakterní role. Zvlášť v době, která přeje především konverzačním komediím, dostat takovou roli, je dar. Přijďte se podívat.“

Jakýsi protipól Raněvské je podnikatel Lopachin, kterého ztvárňuje Roman Štabrňák: „On je postavou přinášející nové myšlení do zajetých tradic. Raněvské je vděčný, protože se ho v mládí ujala. Nechci prozrazovat celý děj, ale je to dost i o míjení. O tom jak se jednotlivé postavy míjí, nerozumí si, neslyší se. Jinak se ztotožňuji se vším, co Sabina říkala, včetně toho, že takovýto titul je pro herce velké provzdušnění jeho práce.„

sad 3sad 4

V dalších rolích uvidíte:
Aňa, její dcera: Eliška Nejedlá / Annette Nesvadbová
Varja, její adoptovaná dcera: Anna Fixová
Gajev, její bratr: Martin Dusbaba
Trofimov, student: Lukáš Král
Simeonov-Piščik, statkář: Robert Tyleček
Charlotta, guvernantka: Helena Karochová
Jepichodov, účetní: Vladimír Senič
Duňaša, panská: Ivana Krmíčková
Firs, komorník: Jaroslav Someš
Jaša, mladý sluha: Milan Ligač

Podívejte se na reportáž: Višňový sad


Country bál
Již druhým rokem pořádalo divadlo Country bál. Návštěvníků sice není mnoho (cca 150), ale zato atmosféra je skvělá.

Výrazně k ní přispěla i příbramská kapela Bonanza.
cb1

Kankán děvčat z Taneční školy Ivany Bouší, roztleskal do rytmu hudby celý sál.
cb2cb3

Lenka Peške Country bál nejen moderovala, ale se svým týmem učila country tance. Překvapilo mě, kolik lidí se zapojilo. A rozhodně to nebylo úplně jednoduché. V jednu chvíli se v pravidelném pořadí proplétali tanečníci celým parketem. A šlo jim to!

cb4

K programu rozhodně přispěl i elektrický býk. Vyzkoušeli si ho muži i ženy. Mužský vítěz vydržel na býkovi 43 vteřin, a vítězné ženě do dohnání mužského rekordu chyběly pouze 4 vteřiny.
Skvělou památkou na Country bál jsou fotografie od 4F Studia. Fotku Vám hned na místě vytiskli z počítače.
cb5cb6cb7cb8

A jak byl s průběhem Country bálu spokojen ředitel Petr Bednář? „Být či nebýt? Tímto hamletovským citátem bych asi začal svojí odpověď. Country bál se mi moc líbil, Bonanza hrála pěkně, paní Peške úžasně vedla improvizovanou taneční školu, na mechanickém býku se rozpoutaly soutěže, kdo déle vydrží v sedle, a myslím, že ten co si chtěl zatancovat na danou hudbu, si to opravdu užil. Potud vše v pořádku.“

cb9

A co není v pořádku? „Co mne nepotěšilo, byl fakt, že v estrádním sále se nás sešlo pouhých sto padesát. No nic, člověk by si řekl, že se prostě country bál v Příbrami nechytl. Kdo nic nezkusí, nic nedokáže ani nezkazí. Co mne však rozladilo do běla, bylo to, že se ke mně dodatečně doneslo, že o country bálu vlastně nikdo nevěděl, hlavně ti, co by jinak určitě přišli. Chtěl bych jim všem z tohoto místa sdělit, že kromě plakátů, které byly vylepeny a to několikrát, po všech výlepových plochách v Příbrami, zveřejnění v našich měsíčních programech (náklad 6000 kusů), zveřejnění a pozvánky v místních médiích, byl i banner v Jiráskových sadech, a pozvánka na facebooku, atd. Přiznám se, že když jsem přemýšlel, jak na danou akci udělat ještě větší reklamu, napadli mne úžasné věci. Například, že by pracovníci propagace v kovbojských oblecích na půl hodiny v úřední den obsadili např. radnici nebo galeriii… Bohužel v dnešní době by zřejmě během několika minut dorazila URNA, a propagace této akce by se asi dostala do jiných kolejí, než bychom si přáli. Také bychom se mohli domluvit s místními zemědělci, že by Příbramí prohnali stádo krav a při jejich odchytu, zřejmě na náměstí, bychom mohli rozdávat pozvánky na ples. To by byla určitě bomba. Vždyť šuškanda je nejlepší propagace. Ale dost ironie a jedovatostí. Abych celou věc uzavřel a odpověděl těm, kteří se takzvaně nemohli o Country bálu dovědět. Z mého pohledu by bylo lépe, kdyby mi raději vysílali vzkazy, nechtělo se nám, něco nám do toho vlezlo, apod. Ale že se o Country bálu nedozvěděli? Nerad používám, poslední dobou tak často používané slovo, ale připadá mi to z mého pohledu značně dehonestující! Takže dělat příští rok bál či nedělat? Zkusím se objednat na nějakou seanci a zeptat se Buffalo Billa. Třeba mi poradí i s tou reklamou.“

No, to byl teda nářez, říďo! Ale nelze, než s Vámi souhlasit. Divadlo má značné možnosti propagace, které využívá. Několikrát se už ke mně doneslo, že prý zájemci o akci nevěděli, a to se netýká pouze Country bálu.
Tak trochu se obávám příštího roku. Kreativita pana ředitele je dost známá… aby o příštím Country bále neinformovala i celostátní média…


Farní charita pozvala do kulturáku další neziskové organizace
Neziskové organizace z Příbrami a okolí se představily veřejnosti v estrádním sále. Bylo jich 23 a organizátorem celé akce byla Farní charita Příbram. Každá instituce měla v sále svůj stánek, kde se zájemci mohli dozvědět o jejím fungování a službách. A samozřejmě všechny nabízely své výrobky. Já jsem si přišla na své. Nakoupila jsem si vánoční výzdobu i malé dárečky za pár korun.
ch1ch2ch3ch4

ch5ch6ch7ch8

Pro návštěvníky byl připraven i doprovodný program. Hráli divadelníci, hudebníci a před vstupem bylo možné pouštět draky. V době, kdy jsem na sále byla já, hrála bezva country kapela Rosa Band.

ch9


Co bude hrát příbramské divadlo v roce 2016?
Na jaře příštího roku bude asi dost divadel zahrnovat do svého repertoáru hry Williama Shakespeara. V dubnu totiž uplyne rovných čtyři sta let od jeho úmrtí. Příbramské divadlo si vybralo Sen noci svatojánské. Komedie o všech možných, ale i těžko uvěřitelných podobách lásky. Přináší poutavý příběh podobný snu, v němž kouzlo zasáhne do osudů šlechticů, prostých řemeslníků i mladých milenců, aby nakonec každý dostal, co mu náleží a probudil se do reality, která někdy může být lepší nežli sen. Hra o lásce a jejích mocných přísadách, vášni a žárlivosti, které jsou vlastní jak lidem, tak nadpřirozeným bytostem.

Hru divadlo uvede v moderním překladu Martina Hilského a v režii hostujícího Jaromíra Hrušky.
Premiéra 25. února 2016 na Velké scéně DAD Příbram.

Když jsem viděla v příbramském divadle hru Mira Gavrana Vše o mužích, kterou u nás hrálo Studio dva, fakt jsem se bavila. Doslova jsem zajásala, když jsem si přečetla, že na malé scéně budeme uvádět hru téhož autora  – Vše o ženách. Myslíte si, že o ženách víte všechno? Současná komedie známého chorvatského autora, ve které se prolíná pět různých mini příběhů žen různých generací, vám možná dá za pravdu, ale možná vás také bude trochu šokovat; budete se smát, ale úsměv vám také jistě hořce ztuhne na rtech. Co mají společného dospělé sestry, malé holčičky, ambiciózní spolupracovnice či stařenky v domově důchodců? Přijďte se přesvědčit a užít si situace, které hrají ženy o ženách, ale jsou přitom také samozřejmě o mužích. S hravostí, vtipem a nadhledem vás provedou tři herečky našeho souboru. A ještě mě potěšilo, že tuto komedii bude režírovat naše dramaturgyně a herečka, známá svým smyslem pro humor – Kateřina Fixová.
Premiéra 7. dubna 2015 na Malé scéně DAD Příbram.

V Goldoniádě na jeviště příbramského divadla vtrhnou postavy inspirované nejen italskými komediemi Goldoniho a Gozziho, ale i komedií dell´arte. Všichni je znáte, stejně jako směšné situace, do kterých se dostanou – Dottore a Pantalone jsou vědci a vážení pánové jen na oko; dále je tu trojice zchudlých a vychytralých šlechticů, co chtějí přijít k penězům – nejlépe svatbou a pak jejich sluhové – nebo jenom jeden sluha pro všechny? Hospodský a jeho žena a hlavně dospívající dceruška a její služky jsou v tom zcela nevinně… Že vám to všechno připomíná nejenom Sluhu dvou pánů, ale i Tři v tom, před časem v Příbrami uvedené? Anebo o nich slyšíte poprvé? Tak či tak, stejně se budete bavit jejich směšností, hravostí, divadelností v tom nejryzejším slova smyslu, jednotlivými gagy, písněmi i precizními pohybovými kreacemi. Spolu s herci příbramského divadla se na jeviště také vrátí Los Trumberos, kapela, která se představila už v Baladě pro banditu a také v pravidelných písničkových večerech v D-klubu divadla. Režie Milan Schejbal.
Premiéra 2. června 2015 na Velké scéně DAD Příbram.

Když se řekne Velký Gatsby, tak má asi většina z nás jasno. Ve filmových verzích tohoto románu F. Scotta Fitzgeralda si pamatuji jak R. Redforda, tak později L. DiCapria. Příběh Nicka Carrawaye, který se vydává do New Yorku, města, jež ve dvacátých letech minulého století ztělesňovalo americký sen, uvolňující se morálku a populární jazz. Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. A setká se s Gatsbym, který se topí v penězích, je to známý pořadatel velkolepých večírků a přesto nešťastný smolař. Jeho hosté se skvěle baví, ale on spíše sleduje protější břeh řeky, kde žije jeho bývalá velká láska. Kdysi byl chudý, a proto vztah skončil – dnes má peníze a svět mu leží u nohou. Proč by nemohla i Ona? Stejně jako ve Fitzgeraldově románu hrají i divadelní postavy o všechno a když se Gatsby vydá do noci, aby vyhledal „cestu do Nicoty“, musí za to zaplatit. V titulní roli skvělého příběhu se představí Jaromír Nosek. Režie Milan Schejbal.
Premiéra říjen 2015 na Velké scéně DAD Příbram.

A rok 2016 uzavře hra Spojovací dveře. Z dílny jednoho z nejslavnějších současných anglických dramatiků Alana Ayckbourna vybraly dramaturgyně situační komedii s detektivní zápletkou, která přináší originální příběh i postavy: Londýnská prostitutka Poopay se zcela nevinně připlete do společnosti podvodníků a také do případu vraždy. Díky němu se prostřednictvím podivuhodného stroje času dostává do minulosti. Ona a další dvě ženy pak svádějí závod s časem a snaží se změnit běh událostí tak, aby zabránily vlastnímu násilnému konci. Nesmírně zábavná kombinace osvědčených komediálních motivů s prvky thrilleru vám možná připomene slavné filmové komedie Oldřicha Lipského. Režie Jan Pecha.
Premiéra prosinec 2015 na Velké scéně DAD Příbram.


Nové předplatné je již v prodeji
Kromě výše uvedených premiér přivezou divadelníci do Příbrami i řadu skvělých inscenací z pražských divadel.  A tak si v Příbrami zahrají – J. Kretschmerová, N. Konvalinková, J. Čvančarová, R. Rázlová, K. Roden, J. Somr, B. Munzarová, E. Balzerová, M. Doležalová, a to je jen malý výčet.

V předplatném si může v deseti skupinách vybrat každý – od dětí, po seniory. A dokonce vás z vašich obcí sveze autobus. V nové nabídce je jedna novinka. Premiéry jsou vždy ve čtvrtek, což je předplatné „P“. Ale protože zájem je velký, tak už se začala dávat druhá premiéra v pátek. Označení bude mít „PP“. V obou skupinách budou všechny příbramské premiéry, lišit se budou nabídkou dovezených představení.  A podle nich si vlastně můžete vybírat, jestli chcete jedno Péčko nebo dvě Péčka.
Já vím, že dneska se kouká na každou korunu a kultura už bývá v rodinných rozpočtech jakousi nadstavbou. Ale jsem přesvědčená, že i tady si vybere každý – předplatné se pohybují od 172 do 1804 korun. No neberte to?!
Tak a poslední informace – předplatné se začíná prodávat 2. listopadu, a pokud to nestihnete do 29. ledna, tak už máte smůlu.

Máte rádi herce? Anna Fixová a Pavel Batěk možná pochybují….  Předplatné

… a ředitel divadla Petr Bednář upozorňuje, že:

banner


Noc divadel

logo_2

Třetí ročník Noci divadel, která je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, a která se za nedlouhou dobu své existence v ČR stala největší akcí tohoto druhu v Evropě, se letos bude konat 21. listopadu. Loni se do akce zapojilo 120 evropských divadel, z toho 29 českých, moravských a slezských měst a na 50 000 návštěvníků, letos mohou návštěvníci Noci divadel zavítat dokonce do 130 divadel z 36 měst. A mezi nimi je samozřejmě i Příbram.

Stejně tak, jako vloni spojí svoje síly Divadlo A. Dvořáka a Gymnázium pod Svatou Horou. A tím pádem nebude v Příbrami pouze noc divadel, ale celý den.

Tady máte program:
Malé svatohorské divadélko Gymnázia pod Svatou Horou
14:00 Zvířátka a loupežníci (Divadlo Vysmáto, pohádka)
15:00 Panáčkov  (LS Zalezlíci, pohádka)
16:00 Kolotoč ((DS Gymnázia pod Sv. Horou, drama)
17:00 Lakomec ( DS Půlnoc, komedie)
19:00 Společný potlesk
19:01 Malý princ (DS Gymnázia pod Sv. Horou, drama)

Divadlo A. Dvořáka Příbram
19:00 – společný potlesk (na Malé scéně)
19:01 – Tajemný hrad v Karpatech (Malá scéna) Komedie o dobrodružném pátrání hraběte Teleka po jeho lásce.
20:30 – Co všechno umí jeviště. Ukážeme Vám odvrácenou stranu jeviště (dovednosti mistrů zvuku a světel, jak funguje propadlo, divadelní triky… (Velká scéna)
21:30- Pravda (scénické čtení). Komedie o dvou manželských párech a o lžích a pravdách mezi nimi. „Od výhod mlčení po nevýhody říkání…“  Hrají: Anna Fixová, Ivana Krmíčková, Lukáš Typlt a Petr Florián. (D-klub)

Na Noc divadel je vstup volný.
Ale na inscenaci Tajemný hrad v Karpatech si můžete místa rezervovat na adrese: vladimira.bernatova@divadlopribram.eu.
Na scénické čtení Pravda si rezervaci uděláte v D-klubu na telef. 326 531 229
A na program v gymnáziu si rezervujte místa na: bilekt@gshpb.cz

Síla divadla spočívá nejen v jeho uměleckých funkcích, ale také v jeho společenských přesazích. I proto jsou doprovodné akce letošní Noci divadel věnovány sociálně slabým a zdravotně handicapovaným, kteří se – pokud nemohou jinak – alespoň symbolicky stanou součástí početné komunity příznivců této akce. Gymnázium i divadlo dají návštěvníkům možnost přispět na Domov  Nalžovice.
Tak si v diáři zaškrtněte datum –  21. listopadu.


Škola základ života
Čuřil, Krhounek, Benetka, Boukal a další studenti zasednou do školních lavic naposledy 30. listopadu.
Jevištní adaptace stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Žáka, která využívá i motivy z jeho knihy Študáci a kantoři a známých filmů Škola základ života a Cesta do hlubin študákovy duše. V nejmenovaném českém maloměstském gymnáziu se odehrávají scény ze života sexty, jsou to ale možná i scény z našich i vašich vlastních školních let… Inscenace nepostrádá satirickou nadsázku ani melancholicko-nostalgický tón filmů pro pamětníky. Téměř dvě desítky hudebních a tanečních čísel inspirovaných dobovými šlágry a živá kapela dělají z titulu takřka muzikál!
š1š2

Připomeňme si tuto inscenaci reportáží z doby, kdy začínala: Škola


Na vlně 1. republiky
1.republika 02

Další z oblíbených tematických večerů v D-klubu je tady. Po mexické fiestě a hippies party je tématem na večer 6. listopadu 1. republika. Čekají nás muzikanti, divadlo, tombola, biograf a ještě další. Jenom naznačuji – neprozrazuji.
Tančírnu doufám všichni vytvoříme. A možná se najdou i tací, co zvládnou charleston. A samozřejmě patřičné oblečení. Kdybyste si nevěděli rady, tady je malá nápověda.
1.r 011.r 2

Pánové to mají jednoduché a u žen si myslím, že stačí jakékoliv šaty, které se do stylu doženou doplňky – dlouhé korále, čelenky, rukavičky, květina nebo nějaké brko ve vlasech, atd. atd.

A nezapomeňte si zarezervovat místa. Začínáme v 18 hodin.


Slunce zapadá už ráno

slunce

„Slunce zapadá už ráno“ je stejnojmenná kniha čtyř autorek: Evy Danišové, Ireny Eliášové, Jany Hejkrlíkové a Ivety Kokyové. Je to taková antologie současné romské prózy. Takže bude určitě trochu toho autorského čtení od Jany. I povídání od hosta večera Karolíny Ryvolové.

Knihu vydala Knihovna Václava Havla, jejímž programovým ředitelem je spisovatel a novinář Jáchym Topol. Ten bude dalším hostem.

A o hudbu se postarají Jana a Janina Hejkrlíkovy a Jiří Vidimský.

Tak to vidím na takový hezký literárně hudební večer. Co vy? Pokud se mnou souhlasíte, tak přijďte 12. listopadu v 19 hodin do D-klubu.


Bernard Blues Band na podruhé 

BBB-01

V říjnu měla v Déčku vystupovat kapela Bernard Blues Band. Kvůli nemoci nevystupovala. Teď už jsou všichni zdraví a tak kapela přijede z Karlových Varů do Příbrami 27. listopadu. Je složená z rockových a jazzových muzikantů karlovarského regionu: Miloslav Froněk (exNatural/Proměny), Jarda Krištofovič (Yardis Band, Blue Condition) Ivan Pelc (Blue Condition, JazzKvé). BBB vznikla v roce 2006.

Stylově hraje kapela městské/elektrické blues včetně rockových standardů s důrazem na feeling a expresivitu. Jak sami o sobě říkají: „Blues jako základní prvek moderní muziky – jazzu i rocku, je o nabíjení energií, volnosti improvizace a vlastní kreativity hlavně pak o pocitu… to nás baví a snažíme se přenést tyto nálady při koncertě na posluchače.“

Název kapely skutečně vznikl v jedné hospůdce čepující pivko Bernard. Původně to byl jenom název pracovní, ale už to zůstalo…

Poslechněte si ukázky, ať víte, na co 27. listopadu jdete… BBB 1BBB2


Boom divadelních dětí pokračuje

Petře Farkašové, kterou jste vídávali za divadelním barem, se narodila dcera. Na svět přišla 18. října ve 3:33 hod. Ty trojky v čase narození určitě něco znamenají. Vážila 2,840 kg a měřila 47 cm. A jmenuje se Laura.

L2


B. Byla Laura plánované dítě?
F. Plány, neplány, je tu s námi a my jsme šťastný..

B. K mým uším se doneslo, že porod nebyl zrovna jednoduchý?
F. Porod byl dlouhý (25hodin). A jestli jsem byla někdy vyčerpaná, tak to bylo právě při porodu.

B. Byl partner u porodu?
F. Nebyl. To by s ním seklo a musela bych podporovat já jeho.

B. Jak jste vybírali jména? Shodli jste se s partnerem?
F. Jméno bylo během chvilky jasný. Chtěli jsme mezinárodní a Laura se mi líbila už dlouho, takže jen co jsem ho vyslovila, bylo jasno.

B. Jak se cítíte v roli matky?
F. No musím si zvykat, je to pro mě nové a stejně tak pro Lauru. Takže se navzájem poznáváme a učíme, ale musím uznat, že je to krásné.

L1L3

Jen o pár dní později se narodila dcera i herci Liborovi Jeníkovi.  Libor u nás hraje v Hrdém Budžesovi, a dlouhá léta byl i členem našeho hereckého souboru. Josefínka se narodila v Plzni 24. října v 1:15 hod. Vážila 3, 224 kg a měřila 48 cm.

B. Před rokem se vám narodil syn Hubert. Byla Josefínka plánované dítě? Pokud ano, máte v úmyslu, při této produkci, zvýšit počet obyvatel v ČR?
J. Josefínka byla neplánovaná. Při tom přílivu uprchlíků nemůžeme připustit, abychom my Češi, byli doma v menšině! Takže budeme zvedat populaci, co to dá!

B. K mým uším se doneslo, že porod nebyl zrovna jednoduchý?
J. Porod byl asi standardní, ale vznikly poporodní komplikace, které jsou snad zdárně zažehnány!

B. Byl jste u  porodu?
J. Byl jsem u porodů všech svých dětí! Jsem již tedy velmi protřelý porodní bába, a pokud by některý tatínek na porod své ratolesti neměl náturu, klidně zaskočím.

B. Chtěli jste holku nebo kluka?
J. Chtěli jsme hlavně zdravé děťátko!

B. Jak jste vybírali jména? Shodli jste se s partnerkou?
Jména jsme vybírali porůznu – na netu, v kalendářích, po známých, po svém! Na holčičce jsme se shodli, na chlapci moc ne. Takže proto se nám asi narodila dcerka!

B. Dvě děti v rozmezí jednoho roku, to dá určitě zabrat. Podílíte se nějak významně v péči o ně?
J. Podílím se, jak to nejvýznamněji jde! Mé děti nemohou mít lepšího otce.

B. Josefínka se narodila poslední den znamení Vah. V horoskopu se pro dítě ve Vahách uvádí: V dětství se u Vah velmi silně projevuje mírná a nekonfliktní povaha. Bývá to nesmírně hodné a klidné dítě, které se snaží nikomu neubližovat a ke kamarádům se chová ohleduplně. Silné stránky: Odmalička je to čestný a dobromyslný tvor a snaží se být k ostatním vždycky fér. Vyniká inteligencí a logickým myšlením. Slabé stránky: Někdy mu trvá dlouho, než jej přimějete k tomu, co po něm chcete. Je to zřejmě proto, že chce všechno udělat co nejlépe.
Co na ten horoskop říkáte?
J. Horoskop míní, děti mění! Na své děti jsem hrdý, ať mají horoskop takový či makový.

A že byste rádi Josefínku viděli? Já taky. Libor fotky slíbil, ale zatím nedorazily. Jen, co se mi objeví v mailu, hned dodám.

Milá Lauro a Josefíno, tak Vás tady na tom světě vítáme a rodičům samozřejmě blahopřejeme.


Poslední dobou mám dojem, že žiju v jiném městě. Nebo spíš s jinými obyvateli. Taky občas čtete diskuze pod internetovými články na příbramských portálech? A chce se vám smát nebo brečet? Malá ukázka:

Pokud se týká davové psychózy tak asi mluvíte z vlastní zkušenosti, když jste táhnul za hnutím ANO

Když jsme si museli zvyknout na některé příbramské blbečky

Vy byste ze mě jen tahal rozumy. Zkuste taky chvíli přemýšlet sám

Tak se tam odstěhuj, blbko naivní!

Vypadalo to, že máte rozumu dost! A vida, není tomu tak!

Ono na tom bude vážně něco pravdy, že to bude impotent, protože jinak byste měla jinou zábavu a ne psaní přihlouplých příspěvků.

S Tebou se nemůže nikdo rovnat, takovej vůl se ještě nenarodil.

 Nic neumíš, náno!

To ti brzy ruply nervy, ale vzhledem k tomu, že s tím máš delší dobu problém, tak to není překvapující.

Tak hledej, šmudlo, a pak zase něco chytrýho napiš.

Čím větší impotent, tím silnější a dražší auto, to víte, impotent by chtěl i jaguara v rozkroku!

Takže smůla, ani ten Váš řitní alpinismus k vytoužené projížďce nepovede.

Ano, byl jsem za plotem a slyšel jsem neuvěřitelné vulgarismy

V době, kdy byly přítomné i děti, se jeden z aktérů snažil vysvětlit problematiku vaginálních mykóz.

Koukám, že nám tu generátor blbosti vyplivl nového diskutujícího

 Šmankote, tady už je to horší, než na besedě ve zvláštní škole.

 Babo, jdi do prdele, kurvo radniční!

To jste pěkná sebranka, kurevníků a kurev!

 A prosím, otevřete mu dalšího lahváče, ať mu nepraskne cévka.

Hmmm, lahváče, říkáš bejby, to máš z vlastní zkušenosti, co? Není ti ani 18 a už chlastáš a šukáš první ligu, co?

A teď šupky hupky do divadla! Jenom ne na žádnou komedii! Potřebuju se vyplakat…


Tak zase za měsíc…

Fany Blažková       fanyblazkova@centrum.cz

 

Přihlášení Mobilní menu