Jak to vidí stará Blažková
Vydání Staré Blažkové do prosince 2015

Co je doma to se počítá

Vojtěch Záveský

Narozen 16. 6. 1983, v Litoměřicích.

Vystudoval Vyšší odbornou školu, obor herectví.

Do příbramského divadla nastoupil v roce 2006. Angažmá ukončil v roce 2013. Za tu dobu ztvárnil desítky rolí, mně utkvěl v paměti především jako Amadeus a Ellard v Cizinci.
Účinkoval v řadě seriálů, např. PanMáma, Helena, Ordinace v růžové zahradě,  Ulice, atd. Pravidelně účinkuje i v pořadu Na stojáka.
Možná ho znáte i jako hudebníka z jeho hudebního show Vojtaano.
V současné době ho na příbramských divadelních prknech můžete vidět v inscenacích: Drobečky z perníku, Saturnin a Rande s duchem.

Vojta Záveský bude na chatu ve středu 9. dubna od 12:30 do 13:30 hod. Své otázky můžete posílat již nyní.

 • Peťa napsal:

  Ahoj Vojto, chtěla jsem se zeptat jaká je tvá oblíbená kniha. Dále pak, jestli umíš vařit – pokud ano co 🙂 a poslední otázka je s jakým člověkem by ses chtěl setkat, který již nežije? Díky.

  • blazkova napsal:

   Ahoj Péťo, oblíbených knížek mám víc, většinou je to sci-fi. Vařit, řekl bych, umím, Když vařím tak většinou nějaké masíčko, mám například vyhlášený pivovarský guláš. Určitě bych se chtěl potkat s geniálním komikem a provokatérem Andy Kaufmanem. Potkávám se s ním aspoň prostřednictvím Formanova filmu Muž na měsíci, což je můj nejoblíbenější film. Hezký den!

 • Irena napsal:

  Dobrý den Vojto, chtěla jsem se zeptat, jak nyní s odstupem, hodnotíte své působení v příbramském divadle? Děkuji za odpověď. Irena

  • blazkova napsal:

   Dobrý den Ireno. V příbramském divadle jsem byl 7 let. Za tu dobu jsem se hodně naučil, potkal jsem se se skvělými herci, uvědomil si co chci, ale také nechci dělat. Dostalo se mi pěkných rolí a hlavně skvělého přijetí publika, za což jsem vděčný. Určitě budu z této zkušenosti ještě čerpat ve své další práci.

 • Zuzka napsal:

  Dobrý den pane Záveský, můžete prozradit v jakých divadlech nyní hrajete? A šel byste znovu to stálého angažmá? Přeji všechno nejlepší Zuzana

  • blazkova napsal:

   Zuzano děkuji za přání, i já vám přeji jen to nejlepší! V současné době se chystá premiéra v pražském divadle Palace, kde jsem s Vandou Hybnerovou nazkoušel hru S nebo bez?. Dále působím v divadle Bez zábradlí, kde hrajeme hru Lháři, pod agenturou Familie Rozalie Víznerové. Další zkoušení mě čeká v září, ale ještě nebudu prozrazovat kde. Všechna představení ve kterých hraju jsou zároveň zájezdová, takže by se časem mohla objevit i tady v Pb. Zítra tu například hrajeme komedii Lháři, tak se přijdťe mrknout 🙂 Jinak na volné noze jsem spokojený, o angažmá neuvažuji, nicméně existuje jedno divadlo, kde bych nabídku okamžitě přijal. Když mě uvidíte v angažmá, tak budete vědět že mi to vyšlo.

 • Luboš Kalný napsal:

  Zdravím Vás pane Záveský, jak se máte? Luboš

  • blazkova napsal:

   Zdravím Luboši! Mám se dobře, ale nepíšu to jen proto, že je to rychlá odpověď. Mám se vskutku fajn a vám přeji totéž!

 • Věra Smutná napsal:

  Dobrý den Vojtěchu, mohl byste prozradit na jakou roli v příbramském divadle vzpomínáte nejraději? Děkuji za odpověď. Věra

  • blazkova napsal:

   Dobrý den Věro. Nejvíc vzpomínám samozřejmě na roli Amadea, moc rád jsem měl také roli Billyho v Přeletu přes kukaččí hnízdo. Ale užíval jsem si většinu rolí, vždy se na postavě snažím najít něco co je mi blízké a to se naštěstí většinou podaří.

 • Jana Havejová napsal:

  dobrý den, moc Vás zdravím, zajímalo by mě , jestli Vám chybí Divadlo Příbram

  • blazkova napsal:

   Dobrý den Jano. Těch 7 let v angažmá bylo opravdu naplněných a nelituju jediného dne. Přesto si myslím, že jsme se s Pb Divadlem navzájem vyčerpali a další působení už by nepřineslo nic nového, dobrého. Věřím na jakýsi osud, a ten mi dal jasně najevo co mám se svým životem udělat. Nicméně se do Příbrami rád vracím, každé vystoupení tady si užívám, cítím tu úžasnou podporu diváků, za což mi dovolte znovu poděkovat.

 • Romana napsal:

  Dobrý den, Vojto, zdravím Vás a ráda bych se zeptala, zda jste někdy hrál v celovečerním filmu, popř. v jakém. Děkuji Romana.

  • blazkova napsal:

   Dobý den Romano, je super že se ptáte teď, před rokem bych vás ještě zklamal. V současné době jsem ale dostal příležitost ve dvou celovečerních filmech, které právě vznikají. Do jednoho z nich dělám i texty písní a částečně muziku, což je pro mě splněný sen. Oba dva filmy se právě točí, takže nemůžu být moc konkrétní, ale myslím že je na co se těšit.

 • Daniela napsal:

  Dobrý den pane Záveský, byla jsem na vašich koncertech, které byly moc fajn. Budete ještě někdy v Příbrami hrát?
  Děkuji za odpověď a mějte se moc fajn. Danka

  • blazkova napsal:

   Dobrý den Danielo, moc děkuji za návštěvu na koncertu, určitě budou v Příbrami další. Hraju tu moc rád, každý koncert tady byl zážitek. Tak se příště těším!

 • Magda Veselá napsal:

  Dobrý den Vojto, budu trochu osobní…. Ještě chodíte s Petrou? A nebudete se ženit?
  Omlouvám se za svoji zvědavost.
  Magda

  • blazkova napsal:

   Dobrý den Magdo. Takže první otázka na svatbu, bál jsem se, že jich bude víc 🙂 S Petrou jsme pořád spolu, neplánujeme nic, ale stát se může cokoliv.

 • Hanka napsal:

  Dobrý den, Vojto,
  zajímalo by mě, jestli máte nějaké domácí zvířátko?
  Jinak Vám přeji hodně pracovních úspěchů.
  Hanka

  • blazkova napsal:

   Dobrý den Hanko, jsem psí člověk, jestli budu mít nějaké zvířátko tak jedině psa. Teď by se ale u nás neměl moc dobře, takže s tím zodpovědně počkám, až si budu jistý, že se mu můžu věnovat. Děkuju a přeju hezký den.

 • Hedwi napsal:

  Dobrý den Vojto 🙂

  chystáte se zase někdy přijet do Příbrami s kytarou?
  Bohužel jsem nemohla dorazit na koncert, který jste tu měl na Silvestra a ráda bych Vás zase slyšela a přišla se pobavit…

  Přeji krásný den a zítra už se na Vás těším ve hře “ Lháři“….bude sranda?

  děkuji
  Hedwi

  • blazkova napsal:

   Hedwi určitě s kytarou přijedu, Silvestr byl pro mě tak úžasný zážitek, skvělá atmosféra, propojení s publikem, že si to určitě dáme zase znova! Zítra na Lhářích sranda snad bude, dáme do toho všechno a uvidíme co vy na to 🙂

 • Helena napsal:

  Dobrý den,
  Co pro Vás znamenají Velikonoce?
  Dodržujete nějaké zvyky, a které?

  Děkuji za odpověď

  Helena

  • blazkova napsal:

   Dobrý den Heleno, velikonoce pro mě znamenají den, kdy se sejdeme s naší partou kamarádů a vyrazíme vyšupat naše maminky. Časem jsme došli k tomu, že holek je hodně, ale maminu máme každej jen jednu, takže se nezdržujeme s „mladejma“ a objedeme jen „to důležitý“. Nemusím asi říkat, že co domácnost to jiná lahev alkoholu. Dá se tomu říkat zvyk? Snad jo 🙂

 • karolka napsal:

  Nějakou veselou příběh z natáčení prosím.
  karolka Vaše obdivovatelka

  • blazkova napsal:

   Karolko na tohĺe jsem špatnej. Moje příbehy jsou buď ne uplně veselé, nebo až tak veselé, že vám je nemůžu ani vyprávět. Musím na tomhle zamakat, slibuju, že až se mě zeptáte příště tak už budu mít připraveno 🙂

 • čeněk napsal:

  Nelitoval jste někdy, že jste odešel z našeho divadla?
  Díky če

  • blazkova napsal:

   Čendo zdravím. Musím říct, že jsem nelitoval nikdy, ani na moment. Bylo to jedno z mých nejtěžších, ale zároveň nejlepších rozhodnutí. Málokdy dostanete tak jasné signály, že jste se rozhodli dobře, jako já ihned po ukončení angažmá. Jsem za to vděčný a budu dál makat, abych šel štěstí vždy naproti.

Přihlášení Mobilní menu