• Spojovací dveře

Kdy představení hrajeme

Představení je zařazeno v archivu.

Osoby a obsazení

 • Autor: Alan Ayckbourn
 • Režie: Jan Pecha
 • Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová
 • Překlad: Adam Novák
 • Výprava: Kateřina Baranowska
 • Hudba: Zdeněk Gawlik
 • Inspice a nápověda: Sandra Střížová
 • Foto: Lukáš Janičina

O představení

Z dílny jednoho z nejslavnějších současných anglických dramatiků jsme pro vás tentokrát vybrali situační komedii s detektivní zápletkou, která přináší originální příběh i postavy: Londýnská prostitutka Poopay se zcela nevinně připlete do společnosti podvodníků a také do případu vraždy. Díky němu se prostřednictvím podivuhodného stroje času dostává do minulosti. Ona a další dvě ženy pak svádějí závod s časem a snaží se změnit běh událostí tak, aby zabránily vlastnímu násilnému konci. Nesmírně zábavná kombinace osvědčených komediálních motivů s prvky thrilleru vám možná připomene slavné filmové komedie Oldřicha Lipského.


 • Délka: 155 minut
 • Premiéra: 7. a 9. prosince 2016
 • Derniéra: 10. 2. 2018
 • Počet odehraných představení: 13

Zeptali jsme se

V hlavní ženské roli se poprvé na příbramském jevišti představí Kateřina Janečková. Pochází ze Šumperku, kde její rodiče působili v divadle: tatínek režisér, maminka herečka. Mohla si Kateřina vybrat jinak?

Vaše cesta k herectví byla nejspíš přímá?

Oba rodiče jsou divadelníci, takže jsem se v tomto prostředí odmala pohybovala. Na konzervatoř jsem se hlásila přes zákaz táty, ale nakonec se s mou volbou smířil, když mně přijali. Na volné noze je herecká dráha spíš klikatá, ale o to pestřejší.

Kde Vás v současné době můžeme vidět?

V představení agentury Bouře – Smím prosit, v mém autorském představení Strach Off nebo alternuji v divadle Bez Zábradlí či u Pavla Trávníčka.

Čemu se ráda věnujte, když zrovna nehrajete divadlo?

Ráda cestuju, sportuju a trávím volný čas s blízkými lidmi. Také jsem dostudovala nonverbální divadlo na HAMU a čerstvě učím na VOŠH jevištní pohyb a pantominu, což beru spíš jako koníček a baví mě to.

 

Dalším hostem, který se v nové inscenaci představí, je herec Martin Kraus. K Příbrami, jak se ukázalo, má velmi blízko…

Jaká byla vaše cesta k herectví? 

Odrazovým můstkem byla pro mě kniha o J.P. Belmondovi, kterého jsem už jako malý kluk zbožňoval a především herec Robert Tyleček, díky kterému bych se na tak úžasnou školu, jako je právě Janáčkova Akademie Muzických Umění, nikdy nedostal. Po útrapách na Průmyslové škole, mimochodem v Příbrami, jsem se zapřísáhl, že už v životě nic studovat nebudu. A tak po nějakém čase, stráveném jako barman za barem, pojišťovací agent, soukromý řidič či kydač hnoje v Anglii u koní, jsem začal studovat na JAMU.

Kde kromě příbramského divada Vás můžeme vidět?

,,Dovádím a blbnu“ taky ve Vinohradském divadle (Zkrocení zlé ženy), Divadle v Řeznické (Červená), Divadle V Rytířské (Kondomedie), Divadle U Hasičů (Něco Zatajit), Divadle Pod Palmovkou (Tlustý prase) a s inscenací od Jakuba Zindulky Manželský Čtyřúhelník možná zavítáme právě k vám!!!

Co jiného kromě herectví Vás baví? Tj. čemu se rád věnujete, když zrovna nepracujete?

Je to především náš dvouletý synátor Filip, pro kterýho žiju a je mi opravdu vším!!! Jinak mě určitě nepoznáte ve vytahaném svetru a sepraných džínách na statku u koní, kde jsem doma a kde mi je nejlépe.

Video

Foto a plakát ke stažení

Přihlášení Mobilní menu

Představení pro školy

Vstupenky na představení pro školy objednávejte na obchodním oddělení divadla:

Andrea Vasilová

tel.: 326 531 250

email: andrea.vasilova@divadlopribram.eu