Jak to vidí stará Blažková
Vydání Staré Blažkové do prosince 2015

Agentura chodba

I když nemáte rádi zubaře, k Svatoplukovi Novákovi jděte!

První premiéra po prázdninách „Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka“ byla na Malé scéně. A proto jsem šla už na veřejnou generálku. Šla jsem trochu s rozpaky. Jednak jsem měla pořád v sobě pocit, že jdu fakt k zubaři a jednak jsem měla trochu obavy ze zapojení diváků. Bylo to naprosto zbytečné.

z1z2Svatopluk Novák je naprosto skvělý dentista a navíc je moc hodný. Rozhodně se nedá srovnat se svým razantním kolegou Kokešem, ke kterému bych fakt měla strach jít. Mezi lékaři vznikne sázka o to, kdo zvládne víc pacientů. A protože všichni lékaři jsou ambiciózní, jsou ochotni dělat pro výhru věci, které by asi jinak nedělali. A navíc si Svatopluk občas neví rady, tak mu musí poradit diváci. To je šance, kdy my, diváci, můžeme ovlivnit děj hry.

A nejen, že radíme, ale můžeme se ocitnout i v zubařském křesle. Na veřejné generálce byla vybrána divačka, o které byli všichni přesvědčeni, že je to nastrčená herečka. Nebyla. Přesto strhla celé divadlo ke smíchu svojí komunikací s lékařem i gesty. Nevím, zda nyní neudělám průšvih, ale přesto prozradím, že dva pacienti jsou opravdu „nastrčení“. Role se ujali inspicientka Katka Zítková a technik Milan Mlčoch.

z3z4
Ivana Krmíčková, která hraje medičku Hajníkovou, je zároveň průvodkyní dějem. A dělá to naprosto skvěle.

z5z6
Ale my diváci, přestože jsme všichni v roli pacientů, nemusíme mít strach. Herci prošli stomatologickým kurzem! Petr Florián (Svatopluk Novák) nás uklidňuje: „Opravdu nemusí mít diváci strach. Paní zubařka nám ukázala, jak se jaký nástroj drží a používá. A protože na jevišti děláme i operaci, dá se říci, že to v podstatě umíme.“
Dentistka Iva Langerová se smíchem ujišťuje: „Ano, musím říct, že jsou velmi šikovní.“

Inspicientka Katka Zítková v roli živé učební pomůcky. Chudák!!!

z7z8z9z10z11z12z13z14


Tak co? Uklidnily vás ty fotky? Jak říkám, hotoví zubaři!!

Zdravotníky uvidíte v této sestavě:
MUDr. Svatopluk Novák: Petr Florián
Sestra Janička: Eliška Dohnalová
MUDr. Hofman, primář: Vladimír Senič
MUDr. Jiřina Imrmanová: Helena Karochová
MUDr. Eva Plicková: Zdeňka Sajfertová
MUDr. Petr Kokeš: Filip Müller
Lucie Hajníková, medička: Ivana Krmíčková

Myslím, že klidně můžu slíbit, že se budete bavit. A protože díky našemu hlasování je hra pokaždé trochu jiná, můžeme ji vidět klidně víckrát!


Zlomvazky

Mezi divadelní tradice patří zlomvazky. To jsou malé dárky, které si před premiérou dávají divadelníci mezi sebou. V den premiéry Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka, jsem potkala rekvizitářku Petru Plzákovou s plnou taškou. Přinutila jsem ji vyložit celý obsah na stůl a vysvětlit, který dárek je pro koho. Je teda pravda, že už si to nepamatuju, ale dárky přesně korespondovaly s rolí obdarovaného.

zl1zl2Divadelníci byli na Šalmaji

Příbramské divadlo se opět aktivně zúčastnilo Svatohorské Šalmaje. Děvčata z obchodního oddělení i herci se podíleli na zdárné prezentaci divadla.
A protože se fotografie členů hereckého souboru ve větru točily, poprosila jsem Filipa Müllera, aby mi je přidržel. Svoji fotku náležitě prezentoval. Fotku Elišky Dohnalové chtěl schovat za tu svojí, ale Eliška včas zasáhla. A protože Ivana Krmíčková právě žonglovala, dala Eliška jasně najevo, že její vztah k Ivaně je jiný než k Filipovi.

š5š7


š8Filip byl takový rebel (ostatně jako vždy) celé akce. Na ženské, na ty si troufá!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAš1
Děti si mohly namalovat masky, které pak Ivanka skvěle prezentovala.

š2OLYMPUS DIGITAL CAMERA
I vyrobit míčky na žonglování, které divadelníci s většími či menšími úspěchy předváděli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAš9

š6
Chůzi na chůdách vyzkoušeli rodiče, děti, hasičky i ostatní účinkující.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAš4Jak už jsem psala při velikonočním charitativním bazaru, i na Šalmaji Filip Müller potvrdil, že je skvělý obchodník. Během chvíle prodal všechny divadelní kalendáře, takže se muselo jet pro další várku. A nebyl pro něho problém prodat kalendáře i zaměstnancům divadla, přestože ti ho fasují. U mě se také pokoušel, ale ustála jsem to. A protože se Filip neumí vzdávat, zkoušel to u mě znovu a znovu. A co myslíte? Samozřejmě, že mě dostal. Uzavřela jsem s ním sázku o jedno pivo, že během deseti minut prodá posledních deset kalendářů. Flip nestál pokorně ve stánku, ale vyrazil mezi lidi. Prodával nejen návštěvníkům, ale i ostatním stánkařům. Pivo jsem mu koupila, ale tomu, co Filip prováděl (i když se někteří bavili), se nedá říkat prodej, ale nátlak. A na tom si trvám!

š10š11A abyste věděli, co je vůbec zač, tak se podívejte na poslední dvě fotografie. Na první byl divadelní stánek navštívit pan ředitel. Když odjel, přišla už JENOM jeho zástupkyně…  (Pane řediteli, já myslím, že byste z toho měl vyvodit nějaké důsledky!)

š18š3

Sekretářka běhá do schodů

Jo, je to naprostá pravda. Sekretářka a personalistka Veronika Kotrbová je členkou Sboru dobrovolných hasičů Tušovice. A ti se samozřejmě zúčastnili běhu hasičů do Svatohorských schodů.

VK1B. Kde jste sebrala odvahu?
K. (smích) K tomu mě donutila moje sestra.

B. Jak jste to zvládla?
K. Bylo to hodně náročné, málem jsem to „nepřežila“, ale nakonec jsem doběhla.

B. Na jakém místě váš sbor skončil?
K. Skončili jsme na 17. místě z 19. Takže úplně poslední jsme nebyli. Což byl náš cíl: přežít a nebýt poslední! (smích)
B. Zopakujete si to příští rok?
K. Určitě. Pouze jsme si se sestrou říkaly, že budeme muset trénovat a ty schody si několikrát vyběhnout ještě před závodem.

Myslím, že se Vás, Veroniko, budu na ten trénink průběžně ptát… Ale jinak máte můj obdiv!


Nové herečky ve „starých“ hrách

Tento rok je v divadle velmi plodný. A to doslova. Rovnou čtyři těhotenství! Jsou mezi nimi i dvě herečky – Helena Lapčíková a Debora Štolbová. Takže se honem musely shánět záskoky.

Asi nejvíce byla očekávána Válka Roseových s novou Barbarou. Tu ztvární Kateřina Lojdová. Sedmatřicetiletá herečka je na volné noze. Úspěšně se věnuje také dabingu. Často si jí lidé pletou s její jmenovkyní – bývalou moderátorkou, herečkou a političkou, ale jsou pouze vzdálené příbuzné. Kateřina Lojdová je bývalou manželkou Ondřeje Sokola, se kterým má dceru Ester a syna Adama.

Kateřinu jsem nechtěla dopředu zbytečně znervózňovat, ale zašla jsem za ní hned po skončení její premiéry.

kl1B. Máte za sebou první představení Války Roseových. Jaké jsou Vaše pocity?
L. Úplně první pocit – jsem šťastná, že to mám za sebou. Já jsem to dnes měla vlastně jako takovou veřejnou generálku.

B. Veřejnou generálku? Museli jste přece hodně zkoušet?
L. Na prázdniny jsem dostala scénář a DVD. A tady v Příbrami proběhly tři zkoušky.

B. Tři zkoušky?! Měla jste trému?
L. Jasně. Měla.

B. Nastoupila jste do představení, kde byli diváci zvyklí na Helenu Lapčíkovou. Neměla jste obavy, že budou srovnávat?
L. To ani ne. Dostala jsem úkol, který jsem měla splnit. Snažila jsem se ho zhostit, jak nejlépe jsem v tom krátkém čase uměla.
B. Jak se Vám líbilo příbramské publikum?
L. Dnes to bylo zadané přestavení a ze zkušenosti vím, že zadaná představení bývají občas pro herce můrou. A proto jsem byla velmi překvapena reakcemi diváků. Ostatně na příbramské publikum jsem slyšela samou chválu.

B. A co reakce Vašich hereckých kolegů i ostatního divadelního personálu?
L. Jsem naprosto nadšená. V tom krátkém čase mi udělali strašně milé prostředí a tím mi hodně usnadnili ten „rychlozáskok“. Jsem moc potěšena.


Do inscenace Tartuffe nastupuje Týna Průchová. Zaskočí za Helenu Lapčíkovou v roli komorné Doriny. Jednatřicetiletá herečka je v současné době na volné noze. K herectví měla blízko od mala – je dcerou Ladislava Mrkvičky.

tp1B. Jak jste se dostala k této roli?
P. Zavolal mi Milan Schejbal. Tartuffa znám, tak jsem na záskok kývla.

B. Nerozmýšlela jste se?
P. Nerozmýšlela. Jsem pro každou legraci.

B. Jak dlouho jste zkoušela?
P. Tak nedříve jsem byla s Helenkou na kávě, kde jsme si o té roli povídaly. Jinak jsme měli jednu generálku a jednu zkoušku před představením.

B. Měla jste trému?
P. Samozřejmě. Ale asi větší jsem měla před první zkouškou.

B. Vy jste poprvé hrála pro předplatitelskou skupinu „S“, což jsou senioři. Jak se Vám jeví příbramské publikum?
P. Zpočátku to bylo nepříjemné, protože tam asi třikrát někomu zvonil mobilní telefon. To mě trochu rozhodilo. Ale pak se chytli a šli s námi.

B. A jak Vás berou v divadle?
P. Výborně. Jsou strašně milí a pomáhají mi.

Tak dámy- zlomte vaz! A vám milí čtenáři, představím zbývající dvě záskokářky příští měsíc.


V divadle létal vrtulník

Opravdu. Byl malý, ale létal úplně všude. Venku u divadla to vzal klidně metr nad zemí a potom vysoko nad divadlo. Vchodovými dveřmi vletěl dovnitř. Létal po foyer i na jevišti. Na vrtulníku byly kamery!

V3v1
Firma Czechvision natáčela film o Příbrami, a do té samozřejmě divadlo patří. Vrtulník byl dálkově ovládán. Obsluha viděla na monitoru, co právě snímá. Jo, to je dneska technika panečku!

V2 


Podzim na malé scéně
V říjnu se v Příbrami zahájí přehlídka divadla malých forem „Podzim na malé scéně.“ A protože je to úplná novinka, zašla jsem si pro informace za ředitelem Petrem Bednářem.

PodzimB. Co od přehlídky očekáváte?
ř. Divadelní přehlídka je logickým vyústěním vzrůstajícího zájmu a návštěvnosti v našem divadle. Umožňuje realizovat v komorním prostředí malé scény divadelní představení, která by na velké scéně utrpěla právě velikostí prostoru. Dochází zde téměř k intimnímu styku mezi herci a divákem, kde díky hereckému a diváckému prostoru i pouhé mrknutí oka je divácky funkční a viditelné. Také je fakt, že každé dobré divadlo má téměř za povinnost pořádat divadelní přehlídku složenou z inscenací, která z různých důvodů není možné realizovat v běžném chodu divadla.

B. Přehlídky nebývají levnou záležitostí. A navíc se bude konat na malé scéně, která má malou kapacitu, to na to divadlo má finance?
ř. Tuto přehlídku bychom nemohli dělat, kdyby ji z velké části nezafinancovalo město.

B. Jedná se o jednu přehlídku nebo plánujete založit novou tradici?
ř. Doufám, že se nám letos podařilo založit novou tradici naší scény a že se časem stane pojmem v divadelním světě. Přehlídka ještě nezačala a o vstupenky je opravdu velký zájem, tak předpokládám, že jdeme správnou cestou


„Podzim na malé scéně“ se zahajuje 8. října, příbramským představením Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka.
p4p3

Na 19. října je pozván Činoherák Ústí s inscenací Láska práce, láska práce. Činoherák se stále drží při životě a příbramské divadlo mu tím, že ho zahrnulo do přehlídky, vyjádřilo svou podporu. Rušit divadla je prostě nekulturní!

p1P2 


Láska práce, láska práce je černá komedie úspěšné německé autorky přináší pět dynamicky a vtipně zpracovaných zápletek o problémech, které může přinášet práce a láska. V centru pozornosti stojí pět postav. Nejprve trochu asociální mladý muž, který pracuje na poště v distribučním centru a věří na spiknutí, která číhají všude kolem. Natálie pracuje v call centru, má nádherný hlas a překrásné vlasy a řeší dilema, zda zavolat, nebo nezavolat příteli. Hubert W., řidič autobusu, který dostal po 20 letech výpověď. Zbohatlík, který neví, co si má počít se svými penězi, protože nejraději ze všeho sedí u televize. Mladík, který flirtuje se starší květinářkou. A do toho všudypřítomné hlasy. Pět zápletek o problémech, které může přinášet práce a láska, je zpracováno velmi dynamicky a vtipně, s prvky sarkasmu a černého humoru.

Proč si nezatančíte?  Mistr krátké prózy Raymond Carver, jeden z nejvýznamnějších spisovatelů americké literatury 80. let minulého století, v bravurním podání Jiřího Lábuse za klavírního doprovodu Emila Viklického. Divadlo Viola přijede 28. října.

p6P5
Anglická tragikomedie Pan Halpern a pan Johnson, z repertoáru Divadla Ungelt, se v Příbrami odehraje 7. listopadu. U hrobu paní Florence se setkají dva staří muži, pan Halpern a pan Johnson. Prozrazovat více by byla škoda. Co škoda? Více neprozradí ani Divadlo Ungelt. Nezbývá než se jít podívat. Předpokládám, že v podání pánů Němce a Kostky uvidíme herecký koncert.

p8p7
A toto představení uzavře 1. ročník přehlídky Podzim na malé scéně.


Rozloučíme se s Rychlými šípy

Obě inscenace Rychlé šípy a Rychlé šípy 2 – Sněhová mise budou mít derniéru v jeden den, a to 12. října.

Rychlé šípy měly premiéru 20. dubna 2006 a na divadelních prknech stály 127 krát. Z původního obsazení už zůstal pouze Mirek Dušín a Jarka Metelka.

rš1rš2
Rychlé šípy 2 – Sněhová mise jsou o tři roky mladší. Premiéru měly 15. června 2009 a odehrálo se 54 repríz.

rš4rš3pl_sipy

S Rychlými šípy se divadelníci rozhodně nechtějí loučit vážně. Čas mezi oběma derniérami (Rychlé šípy začínají ve 14 hodin a Sněhová mise v 17 hodin), můžete strávit v divadelním foyer, kde pro vás Gymnázium pod Svatou Horou připravilo řadu soutěží. A to nejen pro děti, ale i pro dospělé.  Například házení krysou na počest Bratrstva kočičí pracky. Všechny aktivity budou souviset s Rychlými šípy ještě v původní komiksové podobě. Víc jsem od gympláků nedostala. Dělají s tím děsné tajnosti.

A připraven bude i bar se speciálními nápoji. Ani z barmanek se mi nepodařilo nic vypáčit. Je to prostě velký tajem.
Tak nám nezbývá nic jiného, než abychom to zjistili osobně!Divadelní kalendář je už v prodeji

Ano, divadelní kalendář na rok 2015 je už v prodeji. Koupit si ho můžete na všech místech, kde prodáváme vstupenky, navíc před každým představením ve foyer divadla a v D-klubu. Stojí pouhých 55 korun.

kalendarium

Country bál

Ano, country bály se obnovují. Nebo lépe řečeno, divadlo se je pokusí obnovit. S jakým zájmem se setkají, to se teprve uvidí.

pl_country

A tady je nabídka: hrát bude známá příbramská kapela Bonanza. Nebudou chybět taneční vystoupení, ukázky práce s lasem, ale proběhne i výuka country tanců.

K dispozici bude i foto studio, kde si můžete vypůjčit kostým a nechat se v něm vyfotit. Ostatně, já si myslím, že v kostýmu bychom už měli přijít. Bez stetsonu to prostě nejde!

Největší perličkou určitě bude býk! Teda živý samozřejmě nebude, ale zkuste se na tom elektrickém udržet! Joj, to bude pádů! Ale bezpečných – do žíněnky!

Takže: Country bál v estrádním sále 24. října. První výstřely padnou ve 20 hodin.


Libor Jeník má syna

Postupně Vám tady oznamuji, jak se ta naše divadelní rodinka rozrůstá o další děti. A teď jsem se dozvěděla o dalším. A rozhodně na mé stránky patří. Herci Liborovi Jeníkovi se 17. září v 9,30 hod. narodil syn Hubert.

Libor byl dlouholetý člen příbramského souboru a dodnes hraje v Hrdém Budžesovi.

HJ2HJ1

Pro Libora jsem si došla přímo na jeviště (teda, ještě se nehrálo), když u nás hostoval se Čtyřlístkem.
B. Libore, blahopřeji! Tak se pochlubte s nějakými mírami!
J. Vážil 2,81 kg. Má na gram úplně stejnou váhu, jako já, když jsem se narodil. No, ale je větší. Měl 48 cm, já jsem měl jenom 47.

B. Je ve znamení Panny.  Víte, jaké jsou Panny podle horoskopu?
J. Nóóó… určitě to bude naprosto super.

B. Jak se vyspíte? Brečí v noci?
J. Ani ne. On se ozývá, když má hlad.

B. Jaké máte pocity?
J. Je to malé mimčo, zatím jen leží. Ale je strašně roztomilej. A já jsem hlavně šťastný, že jsou oba zdraví.

B. No jo, Vy už se těšíte, až bude hrát fotbal, co?
J. To ani ne. Já se těším, až začne žbrblat…

LJ 1LJ2

 


Z Déčka se stala školní třída

Satirickou tragikomedii Vyučování dony Margaridy napsal Robert Athayde pro Annie Girardotovou. Pod režijním vedením Pavla Šťarala zahrála v Příbrami dominantní a náladovou učitelku Eva Přibylová. A byla tak razantní, že už při jejím rázném příchodu stáli všichni diváci v pozoru.

Dona Margarida opravdu nikomu nic neodpustila a vzhledem k tomu, že si z diváků udělala žáky, občas docházelo k humorným, ale i trochu absurdním situacím.

m1m2m3

Na vyučování této rázné učitelky se přišel podívat i profesorský sbor z Gymnazia pod Sv. Horou, včetně studentů.

m7m8
Byla jsem svědkem, jak hned po skončení hry šli studenti za profesory s dotazem, jestli si náhodou z Margaridy nevzali příklad. Všichni se smíchem souhlasili, že se opravdu inspirovali. Dokonce profesorka češtiny prohlásila: „Hned zítra ráno napíšete slohovou práci na téma: Jak si představuji svůj pohřeb!“

Divadlo by se v Déčku mělo hrát docela často. Další představení bude už v listopadu, ale o tom vám napíšu příští měsíc.


Jakub Šelmeczi Quartet

Jakub Šelmeczi Quartet je dvorní kapelou D-klubu. Opravdu! Toto hudební uskupení vzniklo vlastně na „zakázku“ dramaturgie Déčka. Při svém premiérovém vystoupení měli takový úspěch, že si posluchači vyžádali pokračování. Já se ani nedivím. Dal ho dohromady Marek Stark na přání Anny Čiperové. A hodně se mu to povedlo.

šq1šq2šq3

šq4ŠQ5

šq6

A tak se po roce do D-klubu Jakub Šelmeczi Quartet vrátil. Složení quartetu je skvělé: Jakub Šelmeczi – klávesy, Jiří Matys – kontrabas, Jakub Ročňák – saxofon, Marek Stark – bicí. A hostující zpěváci Dominika Jíchová a Zdeněk Melín.

šq7šq8šq9šq10
Hráli jako vždy naprosto skvěle a před vyprodaným Déčkem. Tak zase za rok! A v této sestavě! A jenom pro Déčko!

šq11šq12
5 minut slávy bylo překvapením

5 minut slávy je společným projektem Spolku ve čtvrtek a příbramského divadla a dává možnost vystoupit všem, co si píší básničky, povídky nebo skládají písničky, tak zvaně „do šuplíku. Při čtení jmen vystupujících na zářijové akci, jsem nabyla dojmu, že se organizátoři spletli. Většina účinkujících si s jevišti i mikrofony velmi dobře rozumí a rozhodně netvoří někde potají doma. No posuďte sami:

5152


Jiří Hejnic přečetl povídku „múza“, ale i zazpíval.53Povídky Jarmily Maršálkové jsou většinou o ženách. A pobaví.54Petr Vašina tentokrát odsunul svoji tvorbu. Otextoval písničky Boba Dylana.55Aleš Novák přečetl povídku o Edisonovi, Teslovi a Cimrmanovi. Ale mě vždycky dostane svými krátkými básničkami, ve kterých si umí báječně hrát s češtinou.56Po přestávce konečně Libor Michvocík vysvětlil, proč je tentokrát vše jinak.V loni skončil projekt Krasohledění, které každoročně zahajovalo v Příbrami kulturní sezonu, a zároveň jeho organizátoři oceňovali osobnost, která významně pomohla k rozvoji kultury ve městě. Spolek ve čtvrtek na tuto tradici navázal a symbolicky zahájil kulturní sezónu. Ale navíc přišel i s oceněním. Sošku Čtvrtka, jehož návrh i realizaci provedl umělecký kovář Roman Pausch, získala ředitelka Galerie Františka Drtikola v Příbrami, Hana Ročňáková.

5859
Hanka nedokázala skrýt své překvapení a dojetí. Mohutný potlesk byl jasnou odpovědí na to, že Hana Ročňáková byla tou správnou volbou.

Hanko, divadelníci také blahopřejí!!!!!

510511512
Ale to nebylo všechno, co Hanku čekalo.  Hned poté přišla k pódiu rázná a nekompromisní vedoucí speciálního vyšetřovacího týmu, kapitán Králová. Všichni ztichli. Trochu se nám ulevilo, když si odložila pistoli. A pak začala „obžaloba“ Ročňákové. A to nejen z úst Králové, ale i při projekci. Obžaloba Králové byla zpracována naprosto důkladně od dětství do současnosti. U Hanky Ročňákové se střídaly slzy s výbuchy smíchu. (Markéta Škodová, coby kapitán Králová, byla naprosto skvělá!)

513514

Na úplný závěr přišel Haně zahrát její syn Jakub a Zdeněk Melín.

Teda Spolkaři, tohle se vám opravdu povedlo!!!!


Partnerské vztahy

Zdena Blechová vydavatelka časopisu Mysteria tajemna a autorka mnoha knih o partnerských a mezilidských vztazích pořádá 8. října přednášku na téma „Partnerské vztahy“. D-Klub od 18 hod.

vztahy


Takový sníh už nepadá

V pátek 17. října od 19.00 proběhne v D-klubu premiéra literárně hudebního pořadu Takový sníh už nepadá. Herec Roman Štolpa v něm čte povídky ze stejnojmenné knížky prozaika a publicisty Ilji Kučery ml. (vnuka příbramského básníka Fráni Kučery) za doprovodu písní rockového šansoniéra Ravena. Pořadem provází autor. V průběhu večera bude slavnostně pokřtěno audio CD s vybranými povídkami z této knížky, rovněž v podání Romana Štolpy.

Takový sníh už nepadáV jednotlivých povídkách autor vypráví humorné i poetické příběhy o svém otci, v nichž se jednak vrací k jeho historkám o studentských časech, ochotnických letech na rodném Příbramsku či sedmatřicetiletém působení v Československém rozhlase, jednak svého otce popisuje jako svérázného tatínka a dědečka otevřeného všem krásám života.
Předpremiéra jevištního zpracování proběhla 27. 7. v Týně nad Vltavou a premiérově bude představeno 17. října 2014 v D- Klubu v Příbrami.

sníh 1
Ilja Kučera ml. – prozaik, novinář, rozhlasový redaktor a moderátor, známý především z oblasti hudební publicistiky. Po nedokončených studiích fakulty žurnalistiky se v 80. letech věnoval především hudbě jako rockový muzikant a textař. Od počátku 90. let publikoval prakticky ve všech tuzemských hudebních časopisech, je autorem a moderátorem rozhlasových, hudebních i slovesných pořadů, v současnosti především pořadů Českého rozhlasu Noční proud a Divadlo pro vaše uši. Na svém kontě má čtyři beletristické knihy, dvě hudební monografie a společně s Jaroslavem Panenkou tři knižní tituly z oblasti hudebního divadla.


sníh 2Roman Štolpa – herec a režisér, vystudoval herectví v roce 1986 na brněnské JAMU. Poté působil v angažmá v Hradci Králové, v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v pražském Rokoku. V roce 1992 začal studovat režii na pražské DAMU, spolupracoval s Petrem Novotným na muzikálech Evita a Řek Zorba, jako režisér uvedl inscenace v divadlech v Mostě, Pardubicích, v Praze či Mladé Boleslavi. Jako herec má za sebou řadu divadelních i televizních inscenací včetně televizních seriálů.sníh 3

Raven – zpěvák, skladatel, textař, multiinstrumentalista a producent, zahájil svou muzikantskou dráhu už jako teenager coby folkový písničkář a rockový klávesista. Později prošel skupinami jako Krausberry a Nasycen, v 90. letech se vydal na sólovou dráhu. Na svém kontě má šestici sólových alb, mezi lety 2005 a 2010 byl rovněž členem skupiny Neřež. V současnosti je opět frontmanem obnovené formace Nasycen.Duo Klímovi

Klíma Duet je multi-instrumentální převážně však houslové rodinné duo syna Richarda a otce Lukáše Klímových.

Kromě klasické hudby, jazzových standardů a několika vlastních skladeb se zaměřuje hlavně na kompozice francouzských jazzových houslistů Jean-Luc Pontyho a Didier Lockwooda a také na muziku anglické progresivně rockové kapely Emerson, Lake and Palmer.

Nejsou jim však cizí ani písničky ve stylu folk a country, které Vám rádi zahrají.

k
Poslechněte si ukázku: KlímoviNedávno jsem na facebooku našla příspěvek, který jsem nutně musela sdílet. Od té doby jsem se k němu už několikrát vrátila… A myslím, že si ho ještě párkrát poslechnu. Zkuste to taky. Doufám, že jsem Vám udělala hezčí den…

Video: Pro dobrou náladu


Vaše Fany Blažková                                       fanyblazkova@centrum.cz
Přihlášení Mobilní menu