Jak to vidí stará Blažková
Vydání Staré Blažkové do prosince 2015

Co je doma to se počítá

Filip Müller

F2F3F1F4

Filip patří k nejmladším členům příbramského souboru. Narodil se v roce 1993, a v angažmá v Divadle A. Dvořáka Příbram je od roku 2013.

Absolvent Pražské konzervatoře, během studia účinkoval v Divadelním ateliéru.

Hraje v inscenacích: Rychlé šípy, Rychlé šípy 2-Sněhová mise, Škola základ života, Gazdina roba,  Prokletí nefritového škorpióna, Tartuffe a Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka.

Jako herec i režisér pracuje v Divadle na Perštýně. Vidět jste jej mohli v seriálech Zdivočelá země IV, Gympl a v pohádce Princezna Ano.

Filip Müller bude na chatu 10. října od 15 do 16 hod. Své otázky můžete posílat již nyní.

 • Katerina Zitova napsal:

  Dobry den,
  Filipe, jak to děláte že jste tak úžasny?

  • blazkova napsal:

   Milá Kateřino, je to jednoduché: sex, drogy a rock&roll, minimálně jednou denně 🙂

 • Léňa napsal:

  Milý Filipe,

  měla bych jen pár otázek…:)

  Je nějaká určitá role, kterou by sis přál dostat?
  Co je pro Tebe zajímavější….režírovat, či hrát?!..Kdyby ses měl rozhodnout jen pro jedno..co by to bylo?!
  a teď odjinud…
  Jsi romantik? 🙂

  Děkuji za Tvoje odpovědi a těším se až Tě zase uvidím v nějaké hře!

  Léňa 🙂

  • blazkova napsal:

   Milá Lenko, mám pro Tebe pár odpovědí… 🙂
   1. Těch rolí, které bych si chtěl za svůj život zahrát, je samozřejmě víc. A některé se mi už i splnily. Každopádně je tu role, po které toužím strašně dlouho a nikdy jsem se k ní nedostal, a to je role Trepleva z divadelní hry Racek od A. P. Čechova.
   2. Režie i herectví mají své klady i zápory. Těžko se dá říct, co z toho dělám raději, neb se oboje vždy snažím vykonávat co nejlépe a s láskou.
   3. Kdybych si opravdu musel vybrat bylo by to nejspíš herectví, neb jsem exhibicionista.
   4. Ano. Jsem. 🙂

 • daniela napsal:

  Dobrý den Filipe, Fany Blažková o Vás píše, že jste „rebel“… Jak byste se ohodnotil Vy sám? Děkuji za odpověď. Daniela

  • blazkova napsal:

   Milá Danielo, já osobně považuji pojmenování „rebel“ za nedostačující. Já osobně bych sám sebe nazval „výjimečným rebelem“! 🙂

 • Radka napsal:

  Dobrý den, můžete prozradit, jaký je Váš největší „průšvih“ v hereckém a jaký v osobním životě?
  Děkuji za odpověď
  Radka

  • blazkova napsal:

   Milá Radko, přestože se svými průšvihy nerad chlubím, pokusím se odpovědět ke spokojenosti obou. Můj největší průšvih v pracovním životě, se odehrál minulou sezónu na prknech příbramského divadla, kdy jsem omylem zapomněl na dopolední představení „Škola základ života“. A díky vzdálenosti mezi mým bydlištěm a divadlem jsem se dostavil až na druhou polovinu představení. A ano, tento průšvih žehlím dodnes.
   Co se týká průšvihů v mém osobním životě, je jich nepočítaně. Každopádně je tu jedna historka, na kterou rád vzpomínám. Před dvěma lety jsem byl na tři týdny studovat v Anglii. A jednoho večera mě, s mojí spolužačkou z Francie, když jsme byli ovíněni, nenapadlo nic lepšího, než jednomu britskému policistovi, které jsme potkali, ukrást čepici, házet si s ní a pokřikovat: Kde máš čepičku, kominíčku! Jak nadále historka pokračovala, myslím, že nemusím popisovat. Co ale stojí za zmínku je to, že britské cely jsou mnohem čistší, než české. A já měl tu čest tam strávit 2 dny! 🙂

 • Anna napsal:

  Dobrý den Filipe, jaký typ žen se Vám líbí?
  Anna

  • blazkova napsal:

   Milá Anno, nedá se říct, že bych měl jeden určitý typ. Dá se ovšem říct, že preferuji ženy krásné. 🙂

 • Jana Havejová napsal:

  Dobrý den, máte nějaký jiný koníček než je divadlo? Předpokládám, že divadlo je Váš velký koníček. Děkuji za odpověď. Jana

  • blazkova napsal:

   Milá Jano, veškeré mé koníčky se pohybují kolem divadla. Ať je to režírování, psaní, hraní nebo pantomima. Co se týká mých neuměleckých koníčků, mohu zmínit šerm, plavání, střelbu, tanec…

 • jasněnka napsal:

  Zažila jsem Vás na šalmaji prodávat kalendáře divadla. Docela jste mne překvapil svoji urputností i originalitou prodeje. Připadal jste mi jako profesionál v daném oboru. Byla to Vaše premiéra nebo jste to již někdy zkoušel?
  Jasněnka

  • blazkova napsal:

   Milá Jasněnko, doufám, že jste si ode mne koupila kalendář! Ovšem musím Vás ujistit, že bez těchto svých vrozených přesvědčovacích metod, bych umřel hlady. Neb divadlo je koníček drahý a nevýdělečný. Těším se na další setkání a děkuji za spolupráci při prodeji.

 • karl napsal:

  Hrál jste v nějakém filmu. Nebo budete hrát?
  děkuji za odpověď
  Karel

  • blazkova napsal:

   Milý Karle, za svůj život jsem natočil několik věcí. Z mých nejslavnějších, je reklama na „kofolu bylinkovou“ přidávám odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=xHvRnuwUJK4
   Dále jsem hrál několik epizodních rolí v seriálech jako je Ulice, Gympl s.r.o. a Zdivočelá země IV. V blízké době se můžete těšit na film „V tichu“, kde hraji jednu z hlavních rolí.

 • kom napsal:

  Dobrý den,
  zajímalo by mne jak bylo pro Vás těžké zaskočit roli za Vojtu Záveského ve Škole základ života?
  kom

  • blazkova napsal:

   Milý/á Kome, když jsem do představení „Škola základ života“ nastupoval, byla hra teprve na počátku zkoušení. Již v té době se totiž vědělo, že Vojta Záveský po premiéře odejde. Proto si nemyslím, že by to bylo pro mne složité, protože jsme tu postavu stavěli s Vojtou společně. A docela jsem se u toho nasmáli.

 • Eliška napsal:

  Dobrý den Filipe,
  V novém představení „Rozpaky zubaře….“ hrajete tedy zubaře, kterého bych opravdu navštívit nechtěla…..ale jinak mi jste velmi sympatický! Jste vždy tak upovídaný a přesvědčivý jako na akcích divadla? ( šalmaj, Velikonoční bazar….)? Tedy když nebudu počítat Divadlo dětem – to jste nám toho moc nenapovídal, ale musím říct, že jste byl neuvěřitelný a v tom vedru jsem Vás litovala!

  Kde bychom Vás mohli ještě vidět – kromě Příbramského divadla?!

  Děkuji za Vaše odpovědi, přeji Vám krásný den a v budoucnu mnoho pěkných rolí!

  • blazkova napsal:

   Milá Eliško, děkuji Vám za náklonost. Co se týká mé upovídanosti, sám sebe považuji za člověka tiššího charakteru. Problémem ovšem je, že mě za něj nepovažují ostatní. 🙂
   Můžete mě vidět v Praze v Divadle Perštýn, kde působím jako herec, režisér a umělecký šéf.

 • Katka napsal:

  Dobrý den pane Müllere,
  chtěla jsem se zeptat, jak se Vám líbí v příbramském divadle a kterou z inscenací hrajete nejraději?

  • blazkova napsal:

   Milá Katko, kdybych Vám řekl, jak se mi líbí v příbramském divadle, asi by mě vyhodili (dělám si legraci). V příbramském divadle je výborný kolektiv a dle mého názoru se tu dělají výborná představení. Takže z mé strany naprostá spokojenost.
   Nedá se říci, že bych nějakou z inscenací, ve kterých účinkuji hrál nerad. Každopádně v tuto chvíli ujíždím na nové hře „Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka“, kterou hrajeme na Malé scéně příbramského divadla.

Přihlášení Mobilní menu